šipky

Úvodní turnaj finálové části Čechům nevyšel. Sedláček a spol. padli v 1. kole

Karel Sedláček Zdroj: Profimedia

V bojích o profesionální kartu šipkařské organizace PDC zůstali poslední čtyři čeští zástupci. Karel Sedláček, Tomáš Hájek, Tomáš Houdek a Pavel Jirkal na prvním turnaji finálové části Q School prohráli už v prvním kole. Šance na zisk karty se jim tedy povážlivě zmenšila.

Do finálové části Q School postoupilo celkem 256 šipkařů a šipkařek, kteří jsou rozděleni na britskou a evropskou část, kam se z jedenáctičlenného zastoupení probojovali i čtyři Češi. První ze čtyř závěrečných turnajů jim ale vůbec nevyšel.

Nejpovedenější výkon z českých hráčů předvedl Karel Sedláček, kterému na postup přes Portugalce Marquese nestačil ani průměr 91,62 bodu a svému soupeři podlehl 4:6 na legy. Za svoji hru se nemusel stydět ani Tomáš Houdek, jehož průměr 87,71 zase nestačil na Švýcara Bellmonta.

​V prvním kole neuspěli ani zbylí dva čeští zástupci, nad jejichž síly byli nizozemští šipkaři. Pavel Jirkal prohrál s Owenem Roelofsem 4:6 a Tomáš Hájek nestačil na Kristiaana de Boera, kterému k postupu 6:5 na legy stačil i průměr 69,04 bodu.

Možnost napravit tento nelichotivý start do finálové části Q School budou mít Češi v následujících třech dnech, kdy se odehraje stejný počet turnajů. Cesty k profesionální kartě vedou dvě. Buďto musí nějaký z turnajů vyhrát, nebo se musí umístit mezi 11 nejlepšími z evropské části podle celkových výsledků z odehraných turnajů.

Asi nejsledovanější osobou na celé Q School je anglická šipkařka Fallon Sherrocková. Té se ovšem v britské části dařilo podobně jako českým šipkařům, vypadla hned v prvním kole. Nestačila na dvojnásobného účastníka mistrovství světa Dannyho Laubyho z USA. Američan svou ženskou soupeřku nešetřil a porazil ji 6:1 s bodovým průměrem 97,21.

Na přelomu roku se v Anglii odehrálo šipkařské mistrovství světa. Podruhé v kariéře se z titulu radoval Peter Wright.

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.

Extraliga: Liberec potřetí v řadě vítězí, v Komětu porazil 4:1

Kvůli koronaviru se během úterní části 48. kola hokejové extraligy odehrálo jediné utkání. Před úvodní buly měly týmy Brna a Liberce shodně 59 bodů. Bílý Tygři po obratu, kdy prohrávali 0:1, nasázeli soupeři v třetí třetině tři góly a už potřetí v řadě si získali tři body. V tabulce poskočili už na šesté místo, Kometa Brno klesla na osmou příčku. Zápis utkání Kometa Brno – Liberec 1:3 (0:0, 1:1, 0:1), branky: 22. R. Pavlík (Vincourt + Rákos) – 36. M. Zachar, 48. M. Birner (Štibingr + Filippi), 59. M. Zachar (do prázdné branky), 60. T. Filippi (do prázdné branky).