VAR sebral Tottenhamu gól i dvě penalty a Chelsea jde do finále Carabao Cupu

Tottenham čeká na zisk jakékoliv trofeje dlouhých čtrnáct let a čekat bude dál. V odvetném zápase anglického ligového poháru znovu nestačil na Chelsea a Blues si po výhře 1:0 zahrají už podeváté finále Carabao Cupu.

Chelsea do zápasu nastoupila jako jasný favorit. Nejenže v prvním duelu na Stamford Bridge soupeře ze severního Londýna překonala 2:0, ale porazila ho i v září v rámci Premier League 3:0 a kouč Tuchel má proti Tottenhamu 100% bilanci. Tu se mu povedlo udržet i přes absenci hvězd Chalobaha, Jamese či Mendyho, který je na Poháru afrických zemí a v bráně ho nahradil Kepa Arrizabalaga.

První gól do brány Tottenhamu přišel už v 18. minutě. Gollini ve výskoku minul vysoký centr z rohového kopu a míč se od zad Antonia Rüdigera odrazil do sítě. Ve 32. minutě se zahrával roh na druhé straně a blízko vyrovnání byla hvězda domácích Harry Kane, když se skluzem vrhl k tyči po tečovaném centru. Míč však o kousek minul.

Zdroj: profimedia.cz

Spornou situaci a další šanci na vyrovnání přinesl ve 40. minutě zákrok Rüdigera. Střelec prvního gólu skolil na hranici velkého vápna utíkajícího Hojbjerga a hráči Tottenhamu volali po penaltě. VAR však odhalil kontakt těsně před hranicí pokutového území a domácí zahrávali "jen" přímý kop z hranice šestnáctky. Lo Celso přestřelil.

A obdobná situace se řešila i po přestávce. Gólman Chelsea pohotově vyběhl proti Lucasovi. Skluzem, při kterém prvně zasáhl balón, nebezpečí odvrátil, ale Andre Marriner opět nařídil penaltu. Po přezkoumání za pomoci videa však své rozhodnutí znovu odvolal.

VAR sehrál hlavní roli i o pár minut později. Domácí tlakem na defenzívu donutili Kapu chybovat při rozehrávce, sebrali balón a volný Kane ho poslal k levé tyči. Jenže gólman Chelsea pohotově vyběhl na hranici šestnáctky, čímž se střelec v době přihrávky ocitl v postavení mimo hru gól neplatil.

Tottenham se sice snažil kombinovat, ale soupeř ho po zbytek zápasu téměř nepustil do své šestnáctky či k nebezpečnějšímu zakončení. Utkání bylo na necelých pět minut v závěru přerušeno kvůli urgentnímu zásahu lékařů v hledišti. Stav 1:0 se ale nezměnil ani po restartování hry a Chelsea se může už podeváté připravovat na finále. To se odehraje 27. února, druhým finalistou bude vítěz z dvojice Liverpool Arsenal.

Tottenham Chelsea 0:1 (první zápas 0:2)

Branky: 18. A. Rüdiger (M. Mount)

Odložený úvodní duel druhé semifinálové dvojice Liverpool Arsenal se odehraje 13. ledna. Sledovat jej můžete od 20:40 opět na Nova Sport 2 a Voyo.