Motorsport

Dakar: Macík vytáhl Casaleho z dun, Michek po havárii málem skončil

Slavná Rallye Dakar má za sebou předposlední jedenáctou etapu. Z Čechů nejlépe dojel Martin Macík mezi kamiony, a to na čtvrtém místě. Průběžně je sedmý. Na cestě zakopal i válečnou sekeru s Ignaciem Casalem, kterého pomohl vytáhnout z dun. Naopak o šance na dobré umístění přišel motocyklista Martin Michek, který havaroval a byl blízko odstoupení ze závodu. Nakonec dojel se ztrátou čtyř hodin a je 37. v průběžném pořadí.

Michek v průběhu 375 km dlouhé etapy do Bishy při souboji s Rickym Brabcem přehlédl dunu a s motorkou vyletěl daleko do dálky. Náraz ustál, to samé ale nešlo říct o kole jeho motorky. Michek, který byl před etapou 18., už zvažoval odstoupení ze závodu, ale nakonec mu podali pomocnou ruku soupeři z Ekvádoru Juan Carlos Puga a Juan Puga. Michek vyměnil kolo a nakonec dojel s více než čtyřhodinovou ztrátou.

Mezi motocykly vyhrál Argentinec Kevin Benavides. Z českých jezdců se mezi motorkami nejlépe umístil Milan Engel na 33. pozici. Brabec pak po etapě a penalizaci klesl na průběžné 24. místo.

Zdroj: Orion Racing Team

​Pro bramborovou medaili si dojel Martin Macík. Na prvního Nikolajeva mu chybělo osm minut. Čas ztratil, když vytahoval zapadlého Ignacia Casaleho, se kterým se nepohodli při 10. etapě. Více o výměně názorů, kde málem nezůstalo jen u slov, v reportáži:

​"Potkali jsme Ignácia, který to zakopal. Já si myslím, že nemělo smysl vůbec nad ničím přemýšlet. Zastavili jsme, vytáhli ho a pokračovali dál. Myslím, že Šiky byl štěstím bez sebe, že někdo zastavil, že nemusel kopat," popsal Martin Macík po závodu.

Martin Prokop se v kategorii automobilů v předchozí etapě potýkal s technickými problémy a propadl se. 11. etapu dojel dvacátý a v průběžném pořadí mu patří 25. příčka, hned za ním je Miroslav Zapletal. Kategorii vyhrál Carlos Sainz, který si připsal už 41. vítězství v řadě. V průběžném pořadí vede Násir Attíja, který dojel sedmý.

V německé Bundeslize se v neděli pouze remizovalo

Nedělní program Bundesligy nabídl pouhé dva duely. Bavorský Augsburg doma remizoval 1:1 s Frankfurtem, v souboji zachraňujících celků Bielefeld uhrál jediný bod proti jasně poslednímu Fürthu.