Fotbal

Kanonýr Schick má další ocenění, v Bundeslize byl vyhlášen hráčem prosince

Kanonýr Schick má další ocenění, v Bundeslize byl vyhlášen hráčem prosince
Fotbalista Patrik Schick | Zdroj: profimedia.cz

Český fotbalový útočník Patrik Schick zažívá pohádkovou sezonu. V německé Bundeslize sází jednu branku za druhou a momentálně okupuje druhou příčku tabulky střelců. Lepší je jen kanonýr Bayernu Robert Lewandowski. V průběhu prosince reprezentační snajpr vsítil v německé nejvyšší soutěži hned osm gólů a byl tak po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem měsíce.

Má formu jako hrom a góly sází jako Baťa cvičky. Patrik Schick se v průběhu podzimu vypracoval v jednu z hvězd Bundesligy a za své výkony byl odměněn. Byl totiž vyhlášen nejlepším hráčem soutěže za měsíc prosinec. 

Aby také ne. V posledních třiceti dnech starého kalendářního roku rozvlnil síť branek soupeřů hned osmkrát a celkově už zapsal sedmnáct tref. Zkraje prosince zničil čtyřmi góly Fürth, poté se dvakrát prosadil proti Hoffenheimu a Frankfurtu. Naprázdno vyšel jen z duelu s Freiburgem. 

Související obsah

​Svému týmu tak pomohl ke dvěma vítězstvím a dvěma remízám. I leden odstartoval skvěle a v jediném dosavadním utkání nového kalendářního roku skóroval. V tabulce nejlepších snajprů je prozatím na druhé příčce, na Roberta Lewandowského ztrácí tří přesné zásahy. 

Nejlepší prosincový večer zažil Patrik Schick v zápase proti Fürthu, ve kterém čtyřikrát skóroval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události