Bilbao si v semifinále Superpoháru vyšláplo na Atlético a vyzve Real

Fotbalisté Bilbaa se radují z gólu do sítě Atlética Madrid Zdroj: Profimedia

Španělský Superpohár už zná kompletní finálové složení. Real Madrid doplní Athletic Bilbao, které v semifinále otočilo zápas proti favorizovanému Atléticu Madrid, které do tohoto turnaje hraném v Saúdské Arábii postoupilo jakožto vítěz loňského ročníku La Ligy.

V první desetiminutovce byli hráči Atlética Madrid aktivnějším týmem, ale do první vážnější příležitosti se dostalo Bilbao, když se Iňaki Williams dokázal v tísni prosadit přes obránce, ale jeho pohotové zakončení Oblak vychytal. Do konce poločasu už diváci větší šanci neviděli, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou větší šanci v utkání diváci viděli až po hodině hry a hned z toho byl gól. Po rohovém kopu se do vzduchu pověsil Félix, který hlavou trefil tyč, od které se míč odrazil za brankovou čáru od nešťastného gólmana Simóna. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, ale opět se blýskl brankář Oblak.

​Bilbao se ale tlačilo za vyrovnáním, což se mu nakonec podařilo v 77. minutě a opět to bylo od rohového praporku. Na centr si naskočil Yeray a hlavou upravil na 1:1. O tři minuty později mohl jít tým z Bilbaa dokonce do vedení, ale proti Nico Williamsovi se opět blýskl Oblak. Stejný hráč se ale do velké šance dostal znovu po dalších šedesáti vteřinách a tentokrát se už radoval, když slovinského brankáře překonal střelou k levé tyči.

V závěru utkání už se Atléticu nepodařilo s utkáním nic udělat, navíc José Giménez v nastavení viděl přímou červenou kartu. Bilbao tak postoupilo do finále, ve kterém vyzve Real Madrid.