Alphonso Davies Zdroj: Profimedia

Fotbalista Alphonso Davies prodělal koronavirus a má to své následky. Trenér Julian Nagelsmann nyní prozradil, že má krajní obránce Bayernu Mnichov zánět na srdci, ale nemělo by se jednat o nic vážného.

"Udělali jsme prohlídku u všech nakažených hráčů a u Alphonsa Daviese se objevily známky lehkého zánětu myokardu," prozradil na páteční tiskové konferenci trenér Julian Nagelsmann. Vzápětí ale všechny uklidnil: "Není to nic dramatického, ale na zotavení potřebuje čas."

Reprezentant Kanady měl pozitivní test na koronavirus na začátku ledna a ve středu se vrátil zpět do tréninku. Nejlepší bundesligový hráč za měsíc listopad ale bude svému týmu ještě nějakou dobu chybět.

"Přestal trénovat, takže nebude k dispozici pár týdnů," řekl dále kouč obhájců titulu. Dobrou zprávou pro jeho tým je, že k dispozici už bude gólmanská jednička Manuel Neuer. Nicméně několik hráčů ještě bude chybět.

Stále úplně v pořádku nejsou Tanguy Nianzou, Leroy Sané, Dayot Upamecano a Omar Richards. Zranění pak trápí Kingsleyho Comana a Leona Goretzku.

V minulém zápase prohrál Bayern s Mönchengladbachem:

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.