Brankář Francouz vychytal Coloradu vítězství, Dostál si zachytal za Anaheim

Pavel Fŕancouz v dresu Colorada Zdroj: Profimedia

Brankář Colorada Pavel Francouz má za sebou povedený zápas, když dokázal chytit 23 střel, a navíc lapit všechny tři nájezdy. Avalanche tak díky jeho výkonu dokázali porazit Arizonu 4:3. Do branky se dostal i další gólman Lukáš Dostál, který v bráně Anaheimu vystřídal svého kolegu Stolarze. Ducks ale padli s Minnesotou 3:7.

Na Pavla Francouze šlo během zápasu 26 střel, ze kterých obdržel tři branky. Utkání proti Arizoně, kde tentokrát zůstal na střídačce brankář Vejmelka, ale šlo nakonec do samostatných nájezdů, kde si český gólman vedl výborně.

Francouz totiž vychytal všechny tři nájezdy a jeho Colorado tak slavilo vítězství 4:3.

Po premiéře v brance Anaheimu si pak okusil atmosféru NHL i brankář Lukáš Dostál, který v zápase proti Minnesotě střídal svého spoluhráče mezi třemi tyčemi Anthonyho Stolarze. Český gólman tak odchytal téměř celou třetí třetinu a ze 13 střeleckých pokusů dostal jeden gól. Ducks ale nakonec prohráli s Wild vysoko 3:7.

Dobrou formu má v NHL český brankář Karel Vejmelka:

Výsledky NHL:

Colorado Avalanche –⁠ Arizona Coyotes 4:3 po nájezdech
Branky: 5. Rantanen (D. Toews, Burakovsky), 13. Jost (MacDermid), 42. Burakovsky (D. Toews, Makar), rozh. náj. Kadri – 18. Keller, 27. Johan Larsson (Ladd, Kessel), 41. Gostisbehere (Kessel, Crouse). Brankář Pavel Francouz pochytal 23/26 střel, úspěšnost zákroků 88,5 %.

Florida Panthers –⁠ Dallas Stars 7:1
Branky: 4. Forsling (S. Bennett, Huberdeau), 9. Duclair (Huberdeau), 26. Verhaeghe (Barkov, Montour), 27. Huberdeau (Duclair), 33. S. Bennett (Montour), 36. S. Bennett, 56. S. Bennett (Duclair, Huberdeau) – 42. Hintz (Lindell)

Minnesota Wild –⁠ Anaheim Ducks 7:3
Branky: 8. K. Fiala (Boldy, N. Sturm), 9. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 15. Zuccarello (Kaprizov), 41. Boldy (F. Gaudreau), 41. Zuccarello, 43. V. Rask (M. Foligno), 52. Dumba (Hartman) – 12. Comtois (Zegras, Shattenkirk), 45. D. Grant (Drysdale, Getzlaf), 47. Zegras (Fowler, Comtois). Brankář Lukáš Dostál pochytal 12/13, úspěšnost zákroků 92,3 %

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)

Coppa Italia: Juventus nadělil Sampdorii 4:1 a jde dál

Juventus i přes neuznaný gól přejel v osmifinále italského poháru Sampdorii 4:1. Postupně se trefil Cuadrado, Rugani, Dybala a Morata, kterému VAR v 27. zamítl první trefu. V druhém úterním zápase porazilo Lazio těsným výsledkem 1:0 Udinese.

Premier League: Devátý Brighton obral Chelsea o cenné body

Londýnské Chelsea se po úterním utkání s devátým Brightonem 1:1 komplikuje stíhání rivala z Premier League. Na třetím místě tabulky ztrácí na druhý Liverpool jeden bod a The Reds mají navíc dva zápasy k dobru. Na hřišti Brightonu se za Blues trefil ve 28. minutě Ziyech, za domácí srovnal v 60. minutě Webster.