Hokej

Eliáš měl zfalšovat dokumenty na svého psa. Chtěl, aby s ním létal na palubě

Hokejista Patrik Eliáš čelí podezření, že zfalšoval dokumenty, aby mohl jeho pes Bugsy s ním cestovat na palubě letadla. Ze svého domácího mazlíčka tak měl udělat asistenčního psa.

S informací přišel deník MF DNES, který kontaktoval i bývalou hvězdu New Jersey Devils. Sám hokejista ale tvrdí, že má všechny dokumenty v pořádku.

Nicméně podle deníku měl mít Patrik Eliáš falešný certifikát na svého domácího mazlíčka, který z něho dělal asistenčního psa, jenž může s hokejistou cestovat na palubě letadla. Psi bez tohoto potvrzení musí naopak cestovat pouze v zavazadlovém prostoru.

Že je doklad falešný nebo minimálně podezřelý, zjistila v minulém roce letecká společnost Lufthansa. Ta následně kontaktovala mezinárodní organizaci pro asistenční psy Assistance Dogs International, která se zase obrátila na českou organizaci Helppes, jež potvrdila, že je doklad falešný a podala trestní oznámení. Policie tak i tento případ řešila, nicméně momentálně má být případ odložený.

Související obsah

​Podle MF DNES má falešný certifikát obsahovat označení pro německého ovčáka, což Eliášův drobný pes Bugsy rozhodně nesplňuje, jelikož se jedná o plemeno cavapoo. Na dokladu pak má být uvedeno, že byl vydaný Českým kynologickým svazem, ten však takový certifikát vydávat nemůže.

Sám Eliáš říká, že si psa pořídil ve Spojených státech a má na něj všechny doklady v souladu s americkými zákony. Hokejista pak také dementoval, že by mluvil s policií. Z policejního spisu, který získal zmíněný deník, ale vyplývá, že policie bývalou hvězdu NHL kontaktovala. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události