Hokej

Slovenská extraliga: Kanaďan byl rasisticky urážen, pak se strhla rvačka

Slovenská extraliga: Kanaďan byl rasisticky urážen, pak se strhla rvačka
Matt Petgrave v dresu Spišské Nové Vsi Zdroj: Profimedia.cz

Hodně živo bylo po utkání nejvyšší slovenské extraligy mezi Michalovcemi a Spišskou Novou Vsí. Po utkání se cestou do kabin strhla mela, podle informací hráčů a místních novinářů mělo dojít i k rasistické urážce směrem ke kanadskému obránci Petgravovi.

Klub Michalovce, který je třetí v tabulce, hostil v rámci 29. kola slovenské extraligy Spišskou Novou Ves a utkání nakonec poměrem 3:2 ovládl. Více se ale řeší to, co se dělo během a po utkání. Hráči hostů měli být uráženi pořadatelskou službou, fanoušky i ledaři. 

Kustod domácího celku měl dokonce napadnout jednoho z hostů a dojít mělo i k rasistickému urážení směrem ke kanadskému obránci Mattu Petgravovi. Produktivní obránce si měl vyslechnout vážnou urážku, údajně mu bylo nadáváno do opice. 

Rvačka měla pokračovat poté i mimo stadion, kam byla přivolána policie, která pokračování napjatého utkání ukončila. K celému incidentu se na sociální síti Twitter vyjadřoval také hostující útočník Richard Rapáč.

Související obsah

"Rasismus nejhlubšího zrna po dobu celého utkání. Napadnutí našeho hráče kustodem je pouze třešničkou na dortu," vyjadřoval se Rapáč k incidentu na twitteru. "Divadlo, které nemá v jednadvacátém století místo," dodalo zkušené pravé křídlo.

Hodně naštvaný byl po utkání také lodivod hostů Miroslav Mosnár. "Tímto tlačíme slovenský hokej ke dnu. Už jsem zažil situaci, kdy fanoušci něco házeli na led, ale něco takového jsem dosud neviděl. Těžko můžeme něco budovat, když se vzájemně nerespektujeme," pronesl na tiskové konferenci. 

Na Slovensku došlo nedávno i k napadení rozhodčího:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události