Další sporty

Ledecká si pochvalovala skvělý kopec. Je to tady zábava, vzkazuje ze Zauchensee

Ačkoliv tréninky v rakouském Zauchensee ukazovaly, že by lyžařka Ester Ledecká mohla dokonce skončit na bedně, nakonec je z toho osmé místo ze sobotního sjezdu. Česká závodnice byla i tak spokojená.

A to zejména kvůli tomu, že na lyžích dlouho nestála, jelikož poslední závod odjela na začátku prosince v kanadském Lake Louise. "Mám z toho docela radost, přece jenom už je to nějaká doba, kdy jsem stála v závodě ve sjezdu. Vlastně od prosince, takže jsem ráda, že jsem zpátky a uvedla jsem se dobrým výsledkem. Ale musím si ještě zvyknout na to sjezdařské tempo," vzkázala Ledecká, která si navíc tentokrát pochvalovala rychlé lyže.

Kopec v rakouském Zauchensee má navíc hodně ráda. "Tenhle sjezd mám hrozně ráda. Nahoře je ten specifický start, kde se vlastně střemhlav pustíte dolů z obrovského kopce. Je to tady celkově zábava. Trať je hodně členitá a také je tu spousta skoků, které mě hrozně baví," spokojeně vyprávěla česká lyžařka po 8. místě v sobotním sjezdu.

Související obsah

Už zítra navíc Ledeckou čeká super-G, kde je stále úřadující olympijskou vítězkou. "Na super-G se velmi těším. Stejně jako ve sjezdu, jsem na startu dlouho nestála. Takže to bude dost podobné. Uvidíme, jaké dostanu startovní číslo, ale je dost pravděpodobné, že vyfasuji jedničku," dodává Ester Ledecká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události