Další sporty

Ledecká si pochvalovala skvělý kopec. Je to tady zábava, vzkazuje ze Zauchensee

Ačkoliv tréninky v rakouském Zauchensee ukazovaly, že by lyžařka Ester Ledecká mohla dokonce skončit na bedně, nakonec je z toho osmé místo ze sobotního sjezdu. Česká závodnice byla i tak spokojená.

A to zejména kvůli tomu, že na lyžích dlouho nestála, jelikož poslední závod odjela na začátku prosince v kanadském Lake Louise. "Mám z toho docela radost, přece jenom už je to nějaká doba, kdy jsem stála v závodě ve sjezdu. Vlastně od prosince, takže jsem ráda, že jsem zpátky a uvedla jsem se dobrým výsledkem. Ale musím si ještě zvyknout na to sjezdařské tempo," vzkázala Ledecká, která si navíc tentokrát pochvalovala rychlé lyže.

Kopec v rakouském Zauchensee má navíc hodně ráda. "Tenhle sjezd mám hrozně ráda. Nahoře je ten specifický start, kde se vlastně střemhlav pustíte dolů z obrovského kopce. Je to tady celkově zábava. Trať je hodně členitá a také je tu spousta skoků, které mě hrozně baví," spokojeně vyprávěla česká lyžařka po 8. místě v sobotním sjezdu.

Související obsah

Už zítra navíc Ledeckou čeká super-G, kde je stále úřadující olympijskou vítězkou. "Na super-G se velmi těším. Stejně jako ve sjezdu, jsem na startu dlouho nestála. Takže to bude dost podobné. Uvidíme, jaké dostanu startovní číslo, ale je dost pravděpodobné, že vyfasuji jedničku," dodává Ester Ledecká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.