Tenis

Tenisová legenda Evertová má rakovinu. Nyní podstupuje chemoterapii

Tenisová legenda Evertová má rakovinu. Nyní podstupuje chemoterapii
Chris Evertová | Zdroj: Profimedia

Bývalá americká tenistka Chris Evertová se dozvěděla nepříjemnou zprávu, lékaři jí diagnostikovali rakovinu vaječníků. Naštěstí v ranné fázi a 67letá legenda nyní podstupuje chemoterapii.

Zhoubný nádor jí byl objeven 7. prosince při preventivním odstranění dělohy, což potvrdila televizi ESPN, kde dělá expertku. Při následné operaci bylo zjištěno, že tumor byl při hysterektomii vyoperován a nešíří se. "Mám štěstí, že to zachytili brzy, a očekávám pozitivní výsledky od svého plánu chemoterapie," prozradila osmnáctinásobná grandslamová šampionka.

Navíc lékaři predikují, že by po chemoterapii, kterou aktuálně podstupuje, měla být v pořádku a na 90 procent by se rakovina už vrátit neměla. "Nepamatuju si, kdy jsem byla za poslední roky tak šťastná," uvedla jedna z nejlepších tenistek historie.

Související obsah

​V rodině Chris Evertové se rakovina vaječníků už jednou objevila. V roce 2020 na ní zemřela její sestra Jeanne Evertová Dubinová. Té se ale nemoc rozšířila v těle dříve, než stačila být diagnostikována.

"Když jdu na chemoterapii, je mou inspirací. Myslím na ni a vím, že mě přes to dostane," dodala na závěr bývalá velká soupeřka Martiny Navrátilové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události