Další sporty

Šílená česká štafeta. Čeští biatlonisté doběhli až na 18. místě

Šílená česká štafeta. Čeští biatlonisté doběhli až na 18. místě
Biatlonista Michal Krčmář Zdroj: Profimedia.cz

Česká biatlonová štafeta mužů má za sebou naprosto tristní závod v německém Ruhpoldingu. Vše rozhodl už první úsek Adama Václavíka, který musel na tři trestná kola. Finišman Michal Krčmář nakonec dovezl tým na 18. místě.

Závod se pro český tým ve složení Adam Václavík, Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář nevyvíjel dobře už od prvního úseku. Václavík sice na první ležce jednou dobíjel, ale odjel na osmé pozici.

Jenže na stojce přišel totální zkrat a z prvních pěti ran se netrefil ani jednou. Následně alespoň dva terče sestřelil, ale musel na tři trestná kola. Karlíkovi tak předával až na 23. místě.

Ten na první položce zastřílel čistě a posunul českou štafetu o tři pozice vpřed. Jenže přišly další problémy při střelbě ve stoje, ale nakonec Karlík na trestné kolo nemusel. Na trať se následně vydal Štvrtecký.

Související obsah

​Ten totálně selhal na své druhé položce, ačkoliv první zastřílel čistě, a zamířil na dvě trestná kola. Krčmář tak bojoval hlavně o čest českého týmu a o to, aby nebyl dojet o kolo. To se mu nakonec podařilo a se dvěma dobíjeními nakonec dovezl Česko na 18. místě. Za nimi byli už jen Estonci, Američané a Japonci. Rumuni, Poláci a Kazaši byli dojeti o kolo a závod tak nedokončili. Zvítězili Rusové.

Jediným pozitivem tak zůstává to, že Češi udrželi místo v pořadí národů a do Pekingu vyšlou pět závodníků.

Konečné výsledky štafety mužů:

1. Rusko 1:05:42,5 (0+4)
2. Německo +12,6 (0+2)
3. Bělorusko +19,6 (0+6)
.
.
18. Česko +5:04,6 (5+12)

Biatlonisty brzo čeká olympiáda. Ze Soči přivezli v roce 2014 šest medailí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události