Špatný den českých biatlonistek. Štafeta dojela až v polovině druhé desítky

Markéta Davidová Zdroj: Profimedia

Hodně nepovedený závod má za sebou česká ženská biatlonová štafeta. Na Světovém poháru v německém Ruhpoldingu se čtveřici ve složení Eva Puskarčíková, Tereza Voborníková, Markéta Davidová a Jessica Jislová vůbec nedařilo a nakonec dojely patnácté. Jediné plus je, že udržely pět míst pro olympijské hry v Pekingu. Zvítězily Francouzky.

Závod rozjela zkušená Eva Puskarčíková, ale vůbec se jí nedařilo. Na lyžích zaznamenala až 20. běžecký čas. A to startovalo 23 štafet. Navíc ani na střelnici to nebyla žádná sláva, když musela dohromady třikrát dobíjet. Tereze Voborníkové tak předávala až na dvacátém místě se ztrátou jedné minuty.

Jenže mladé 21leté závodnici se také absolutně nedařilo. Při ležce musela také dobíjet a při stojce dokonce zamířila na trestné kolo. Nejlepší české biatlonistce Markétě Davidové tak předávala až na 21. místě se ztrátou 40 sekund na dvacáté Japonsko.

Davidové to jelo parádně. Však na svém úseku zaznamenala třetí nejrychlejší čas. Na střelnici musela sice dohromady dvakrát dobíjet, ale nakonec českou štafetu vytáhla alespoň na 16. příčku.

​Do posledního úseku vyběhla Jessica Jislová a jako první se postarala o čistou položku mezi českými ženami. Ta přišla na ležce. Stojka už tak dokonalá nebyla a přišlo jedno dobíjení. Nakonec finišovala jako 15. se ztrátou tří minut a 42 sekund na vítězné Francouzky, které zvítězily podruhé v sezoně.

Důležité pro český výběr je ale to, že udržely desáté místo v pořadí národů, které zajišťuje pět jmen pro nadcházející olympijské hry v Pekingu.

LaLiga: Real Betis rozstřílel Deportivo Alavés 4:0

Úterní zápasy španělské ligy přinesly přesvědčivé vítězství Realu Betis, který drží v LaLize třetí místo, dvěma góly přispěl útočník Iglesias. Druhé utkání mezi předposledním Cádizem a Espanyolem ze středu tabulky pak přineslo strhující závěr. Za stavu 1:1 VAR neuznal druhý gól Negredovi. V 91. minutě šel Cádiz přeci jen do vedení, když se trefil Alejo. Sudí nastavil dlouhých šest minut, a to Espanyolu stačilo, v samotném závěru srovnal Raul de Tomas a zachránil jeden bod za remízu. Výsledky: Real Betis – Deportivo Alavés 4:0 ( 11. Iglesias, 29. Canales, 41. Iglesias, 55. Juanmi), Cádiz CF – Espanyol Barcelona 2:1 ( 55. Negredo, 91. I. Alejo– 10. Morlanes, 96. R. de Tomas)