Fotbal

Rodí se budoucí megahvězda? V MLS se měnila historie

Rodí se budoucí megahvězda? V MLS se měnila historie
Fotbalisté Real Salt Lake Zdroj: profimedia.cz

Zapamatujte si jméno Axel Kei. Tento teprve 14letý americký fotbalista se totiž stal posilou týmu Real Salt Lake City a je nejmladším hráčem MLS v historii. Vytáhlý útočník tak má možná našlápnuto k velké kariéře.

Real Salt Lake City totiž angažoval Axela Keie ve věku 14 let a 15 dní. Rodák z Pobřeží Slonoviny tak překonal věkový rekord Freddyho Adua, který byl o 153 dní starší, když v roce 2004 podepisoval profesionální smlouvu u týmu DC United.

Axel Kei patří ve svém věku k obávaným útočníkům, a to i díky robustní postavě a výšce 193 centimetrů.


"Za poslední rok se Axel ukázal jako jeden z nejlepších útočníků v zemi. Jeho pohyb před bránou je v jeho věku neuvěřitelný a ve spojení s jeho atletičností je příslibem, že se v nadcházejících letech stane střílející silou v naší lize," uvedl v prohlášení generální manažer Real Salt Lake Elliot Fall.

Související obsah

Kei se narodil v Pobřeží Slonoviny, následně se ale přestěhoval do Brazílie, kde hrál jeho tatínek profesionální fotbal. Od roku 2017 pak rodina žije ve Spojených státech. Útočník minulý rok nastoupil za farmářský tým Real Monarchs v USL Championship. Svůj debut v druhé nejvyšší soutěži po MLS zaznamenal ve 13 letech a osmi měsících, čímž se podle zámořských zdrojů stal zase nejmladším hráčem v americkém profesionálním kolektivním sportu v historii.

Podívejte se na krásný gól Girotta z Nantes:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události