MMA

KSW 66: Martiník svůj zápas prohrál, Ziolkowski obhájil titul v lehké váze

Nová sezona KSW odstartovala prvním turnajem s pořadovým číslem 66. Ve hře byl i český zápasník David Martiník, který ale svůj boj s Patrykem Surdynem prohrál. Na programu byly také dva titulové zápasy. V lehké váze titul obhájil Marian Ziolkowski a polotěžká má nového šampiona, kterým je Ibragim Chučigajev.

David Martiník otevíral celý večer a jak sám před začátkem říkal, jen dvě výhry ho dělí od titulového zápasu. Navíc chtěl odčinit porážku z Oktagonu 28, ale nedařilo se mu podle představ. Nad jeho síly byl bijec z Polska Patryk Surdyn, který získal už předtím titul mistra organizace WKF.

Zápas sice došel až do závěrečného gongu, ale Martiník byl po celý zápas horším fighterem a nakonec jednomyslným rozhodnutím prohrál a má tak aktuálně v nejprestižnější evropské organizaci zápornou bilanci 1-2.

V programu byly také dva titulové zápasy. Ten hlavní mezi obhájcem Marianem Ziolkowskim a Borysem Mankowskim. Nakonec se z titulu v lehké váze raduje první z dvojice jmenovaných borců. Duel se natáhl až do poslední sekundy, ale rozhodčí jednomyslně přiřkli vítězství Ziolkowskému.

Související obsah

​O titul se bojovalo i v polotěžké váze, kde obhajoval Tomasz Narkun, jenž nemá v této kategorii konkurenci a za posledních šest let prohrál jen dvakrát. Nyní se ale postavil Ibragimu Chučigajevovi, který zase neprohrál šestkrát v řadě. Dramatický souboj plný zvratů nakonec ovládl na body právě Čečenec, který obral Narkuna o pás, jenž držel od roku 2015.

Polské fanoušky určitě potěšila legenda bojových sportů Michal Materla. Nikdo v KSW nemá na svém kontě více soubojů. Ten porazil veterána Bellatoru Jasona Radcliffa technickým KO už v prvním kole.

Výsledky KSW 66:

Marian Ziolkowski –⁠ Borys Mankowski (jednomyslné rozhodnutí –⁠ titul lehké váhy)
Ibragim Chučigajev –⁠ Tomasz Narkun (jednomyslné rozhodnutí –⁠ titul polotěžké váhy)
Michal Materla –⁠ Jason Radcliff (TKO, 1. kolo, 4:07)
Krystian Kaszubowski –⁠ Tomasz Romanowski (jednomyslné rozhodnutí)
Sebastian Rajewski –⁠ Niklas Bäckström (jednomyslné rozhodnutí)
Wojciech Janusz –⁠ Przemyslaw Dzwoniarek (1. kolo, 2:04)
Donovan Desmae –⁠ Lukasz Rajewski (2. kolo, 4:07)
Gracjan Szadzinski –⁠ Francesco Moricca (KO, 2. kolo, 1:58)
Kacper Koziorzebski –⁠ Hubert Szymajda (jednomyslné rozhodnutí)
Patryk Surdy –⁠ DAVID MARTINÍK (jednomyslné rozhodnutí)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události