MMA

KSW přišla s novinkou: odhalila žebříčky nejlepších, nechybí dvě česká jména

KSW přišla s novinkou: odhalila žebříčky nejlepších, nechybí dvě česká jména
Dvojnásobný šampion Roberto Soldič | Zdroj: Se souhlasem KSW

Polská KSW s příchodem nového roku odhalila novinku. Stejně jako UFC, Bellator či OKTAGON i evropská MMA organizace číslo jedna zveřejnila žebříček nejlepších bojovníků. A v top pětce figurují hned dva čeští bojovníci.

V žebříčcích sedmi váhových kategorií je vždy pět nejlepších zápasníků s platnou smlouvou a úřadující šampion. Ženská muší a slámová váha je řazena společně. Kompletní žebříčky zde.

A právě mezi ženami, kde ale není tak velká konkurence, figuruje i české jméno – Magdaléna Šormová (11–4). Svěřenkyně Andrého Reinderse se v KSW představila jen jednou, když v prosinci po urputném boji na zemi na body prohrála s Anitou Bekusovou. I tak jí mezi bojovnicemi patří třetí příčka.

Připomeňte si zápas české bojovnice s Anitou Bekusovou na KSW 65:

​Druhé české jméno najdeme v bantamové váze. Kategorii do 61,2 kilogramů, které vévodí šampion Sebastian Przybysz, uzavírá na pátém místě David Martiník (5–3). Rodák z Těrlicka u polských hranic má v KSW bilanci 1–1. Při debutu nestačil na zkušenějšího Pawla Polityla, ale reparát se mu v červenci minulého roku povedl na výbornou. V prvním kole uzemnil Lemmyho Krušiče.

Podívejte se na knokaut z dílny Davida Martiníka:

​A brzy Martiník dostane příležitost urvat druhé vítězství pod křídly KSW. Do klece se vrátí na prvním galavečeru roku 2022, kde ho čeká domácí borec Patryk Surdyn (5–2). Galavečer KSW 66 a všechny další turnaje letošního roku můžete opět sledovat živě na Voyo.

Zdroj: Nova Sport / KSW

V nově vzniklém žebříčku chybí kategorie P4P (pound-for-pound) řadící zápasníky napříč kategoriemi. O pomyslném králi však není pochyb. Podle výsledků by jím měl být dvojnásobný šampion Roberto Soldič, který kraluje jak střední, tak velterové váze. 

Na žebříčcích by se mohli časem objevit i další čeští a slovenští zástupci. Po prosincovém debutu má skvěle nakročeno Miroslav Brož (11–3–1), který si srdcem bojovníka získal polský dav, byť z klece po duelu s Adamem Niedzwiedzem odešel "jen" s remízou. Uvidí se však, kudy povede jeho cesta. Inkvizitora čeká debut v nově vznikající domácí organizaci RFA, je ale domluven na možnosti střídavě vystoupit i na galavečerech KSW. Obdobnou smlouvu by měl mít také vystavitel nitranských pokut Vojto Barborík, který kromě KSW zápasí v organizaci OKTAGON MMA.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události