Tenis

Katastrofa, skandál, hanba! Srbský tisk reaguje na Djokovičovu deportaci

Katastrofa, skandál, hanba! Srbský tisk reaguje na Djokovičovu deportaci
Zdroj: Profimedia.cz

Sága kolem Novaka Djokoviče a Australian Open je u konce. Už s jistotou můžeme říct, že světová jednička se prvního grandslamu nezúčastní a musí opustit zemi. To samozřejmě nenechalo chladnými srbská média, která se do výsledku nedělního soudu pořádně opřela.

Rozsudek vyvolal kontroverzi v mezinárodním tisku, ne pouze v tom srbském. Nicméně ten se logicky do rozhodnutí opřel nejvíce. Například deník Informer zveřejnil titulek: "Katastrofa! Skandál roku!" V podobném duchu pokračoval web Novosti, který napsal: "Hanba." 

Alo uvedlo: "Už je fakt konec! Naše eso se vrací do Srbska." A přidal se také Telegraf se zněním: "Skandální rozhodnutí, které navždy poskvrní Austrálii, soudnictví a také Australian Open."

Naopak v Austrálii logicky rozhodnutí vítají. "Game, set, match, out! Novak Djokovič prohrál poslední zoufalé odvolání proti deportaci," napsal list Canberra Times. The West Australian přidal "Co teď? Djokovičův australský sen se rozplynul."

Související obsah

​The Herald Sun dokonce vyzývá, aby byl vyloučen ředitel turnaje Craig Tiley. "Kvůli nepořádkům s Novakem Djokovičem by měl skončit," píší.

20násobného grandslamového šampiona se naopak zastal jeho kamarád a australský tenista Nick Kyrgios, který na svém twitterovém účtu zveřejnil emotikon člověka s rukou na obličeji.

S reakcí přišel také trenér Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou. "Velkým propadákem v tomhle zmatku je turnaj. Jediná dobrá zpráva je, že se snad konečně začneme bavit o tenise," napsal na své sociální sítě.

K celé kauze se vyjádřil také srbský prezident Aleksandar Vučič. "Zavolal jsem Novakovi a řekl jsem mu, že za ním stojí celá země. Může opustit Austrálii se vztyčenou hlavou a vrátit se do Srbska, kde je vždy vítán," sdělil.

"Soud ze sebe udělal blázna. Trvalo jim 10 dní, než oznámili rozhodnutí, které bylo učiněno od začátku," dodal Vučič.

Srbští fanoušci čekali na výsledek soudu s Novakem Djokovičem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události