Fotbal

První gól byl dřevácký, aspirant na gól měsíce, smál se otec Antonína Baráka

První gól byl dřevácký, aspirant na gól měsíce, smál se otec Antonína Baráka
Antonín Barák starší | Zdroj: FK Dukla Praha

Český záložník ve službách Verony Antonín Barák má za sebou skvělý zápas. Jeho tým porazil Sassuolo 4:1 a právě 27letý fotbalista nasázel hattrick a na jeden gól přihrál. Co na jeho počin říká jeho otec Antonín Barák starší?

"Je to nádherný pocit. Tonda ale po třech letech řešil problémy se zády. Pět nebo šest týdnů zpátky měl skoro měsíc pauzu. Po viróze se mu opět záda ozvala, což je takový jeho dlouhodobější problém," upozornil na zdravotní problémy jeho otec, který ho dříve trénoval v Příbrami.

"Hodně na tom pracoval i v Čechách. Potřeboval, aby ho to povolilo. Dva zápasy před tímto už hrál. Byli s trenérem domluveni, že bude hrát 25 minut a pak 35 minut. Teď byli někteří hráči vykartovaní nebo zranění a takhle to dopadlo," smál se Barák starší.

"Když jsme si hned po utkání volali, tak jsme hlavně řešili záda a Tonda říkal, že se cítí dobře a zdravotně je tak v pořádku. Moc mu to přeji," doplnil. A popsal také, jak vnímal jeho tři branky. "Když dával ten první gól, po kterém ho trefili do holeně a on ani nevěděl, že gól dal. Říkali jsme si, že to bude určitě gól měsíce v Serii A. Byl to hrozně dřevácký gól," prohlásil se smíchem.

Související obsah

"Druhý gól byl také se štěstím, protože penaltu kopl hodně špatně a gólman mu to málem vyrazil. Třetí gól už byl hezký, ale ve druhé půli tam neproměnil ještě jednu velkou příležitost. Tam už byl v malém vápně a vyřešil to špatně," popisoval dál.

Záložník Hellasu Verona se stal teprve druhým Čechem, který v Serii A dal hattrick. Prvním byl Tomáš Skuhravý, kterému se to podařilo téměř přesně před třiceti lety. "Je hezké, že se Tomášovi Skuhravému takto přiblížil, že dal hattrick jako záložník," řekl.

Zároveň dodává, že by měl zůstat nohama na zemi. "Je to krásný úspěch, ale neměly by se ani takové věci přeceňovat. Tondovi teď bylo čerstvě 27 a když bude zdravý, může ještě pár sezon v plné síle odehrát. Je to super, ale jedeme dál, zítra trénink a může sčítat po konci kariéry," dodal na závěr.

Podívejte se na sestřih zápasu, ve kterém Antonín Barák nastřílel hattrick:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události