Ovečkin se opět gólově prosadil, jeho Washington ale nestačil na Vancouver

Hokejisté Washingtonu prohráli v zápase zámořské NHL s Vancouverem 4:2 a jsou na 6. místě tabulky Východní konference, kde mají na Pittsburgh jen těsný dvoubodový náskok. Utkání proti Canucks přitom odstartovali dobře, když Capitals poslal do vedení Ovečkin. Hosté však dokázali vývoj třemi trefami otočit a výsledek už si pohlídali.

Washington odstartoval duel na domácím ledě proti Vancouveru dobře a v polovině 11. minuty začal naplňovat papírové předpoklady, podle kterých byl mírným favoritem. Z vrcholu levého kruhu vystřelil Ovečkin, a dostal svůj klub do vedení. Zkraje druhé třetiny ale bylo vyrovnáno.

Pettersson vystřelil z pravého kruhu a puk se o tyčku odrazil až za brankovou čáru. Stejný hráč byl o chvíli později u další trefy Canucks, když se zapsal do střelecké listiny díky povedené dorážce.

​Třetí zásah přidal v závěru druhé třetiny Horvat a Vancouver si hýčkal náskok. Capitals ale ještě jednou udeřili. Ve 47. minutě se po rychlé akci svého celku mohl radovat z branky Wilson. Poslední slovo však měl J. T. Miller, jenž v 60. minutě stanovil konečnou podobu skóre. Vancouver vyhrál 4:2.

Výsledky NHL:

Washington Capitals – Vancouver Canucks 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Ovečkin (J. Schultz, Kuzněcov), 47. T. Wilson (Kuzněcov, Bäckström) – 21. Elias Pettersson (Horvat, Q. Hughes), 25. Elias Pettersson (Ekman-Larsson, Höglander), 39. Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes), 60. J. T. Miller (Boeser)​