Tenis

Barbora Krejčíková začala na Australian Open parádně, soupeřce nadělila kanára

Barbora Krejčíková začala na Australian Open parádně, soupeřce nadělila kanára
Tenistka Barbora Krejčíková. Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Barbora Krejčíková zvládla první duel na Australian Open bravurně a zkušenou Andreu Petkovicovou vyprovodila z kurtu vítězstvím ve dvou setech. Ostřílené tenistce navíc ve druhé sadě nadělila kanára. Výhru v prvním kole zapsala i Tereza Martincová, která porazila Američanku Davisovou. S turnajem se po porážce s Kozlovem naopak loučí Jiří Veselý. V pondělí by mělo do hry zasáhnout ještě dalších šest českých tenistů a tenistek.

Barbora Krejčíková si šla za úvodní grandslamovou výhrou sezony už od začátku a v prvním gamu sebrala Petkovicové servis. Brejk ale nepotvrdila, Petkovicová zabojovala a vzala si ztracené podání zpět. V následující hře česká hráčka znovu loupila a při servisu soupeřky získala další game. Tentokrát na něj navázala vlastním vyhraným podáním a odskočila na 3:1.

Petkovicová pak ještě dokázala snížit na 3:2, víc už toho ale na kurtu nepředvedla a Krejčíková si v prvním setu dokráčela pro vítězství 6:2. Skvěle pak začala i druhou sadu. V prvním gemu druhého setu získala hned brejkbol, a ten také proměnila. Vítězka loňského French Open vrátila protivnici její forhend po lajně čopem na střed a Petkovicová míček napálila do sítě. 

Své podání si Češka poté pohlídala a postupnými kroky mířila k celkovému triumfu. Německé matadorce už vůbec nic nedovolila a druhou sadu ovládla poměrem 6:0. Petkovicová tak vyfasovala nepopulárního kanára a s českou hvězdičkou padla 2:6 a 0:6.

Související obsah

​Výhry se dočkala i další Češka Tereza Martincová. Ta v Austrálii poprvé nemusela absolvovat kvalifikaci a naskočila rovnou do hlavní části. A mohla se ihned radovat z postupu do dalšího kola. Z kurtu totiž vyprovodila Američanku Lauren Davisovou. I když česká hráčka první sadu opanovala jen těsně 7:5, ve druhém setu byla dominantní a získala jej po výsledku 6:2. Soupeřku tak porazila ve dvou setech a těší se na další zápas.

Jiří Veselý se naopak už po úvodním kole s prvním grandslamem sezony loučí. Nestačil totiž na 168. hráče žebříčku ATP Stefana Kozlova. Tomu podlehl ve třech setech. V první sadě sice Čech držel s protivníkem krok, nakonec ale padl 7:5. Další dva sety už vyzněly jasně ve prospěch Američana, který nakonec zvítězil 7:5, 6:3 a 6:4.

Na své pondělní zápasy ještě čekají Jiří Lehečka a Tomáš Macháč a také Marie Bouzková, Kateřina Siniaková, Petra Kvitová a Markéta Vondroušová.

Výsledky ženské dvouhry na Australian Open (1. kolo):

T. Martincová  L. Davisová 2:0 (7:5, 6:2)

B. Krejčíková – A. Petkovicová 2:0 (6:2, 6:0)

Výsledky mužské dvouhry na Australian Open (1. kolo):

S. Kozlov – J. Veselý 3:0 (7:5, 6:3, 6:4)

Před startem Australian Open si Barbora Krejčíková zahrála finále na turnaji v Sydney:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události