Fotbal

Šmicer a Kováč o Královi: Je to pro něj složité, měl by si to vyříkat s koučem

Šmicer a Kováč o Královi: Je to pro něj složité, měl by si to vyříkat s koučem
Radoslav Kováč a Vladimír Šmicer Zdroj: profimedia/koláž tn.cz

Situace Alexe Krále ve West Hamu není vůbec růžová. Do hry se prakticky nedostává, v Premier League odehrál pouhou jednu minutu a zatím nastupoval pouze v Evropské lize a anglických pohárech. Jak jeho situaci vidí Vladimír Šmicer a Radoslav Kováč?

"Situace pro něj určitě není vůbec jednoduchá. Těšil se na přestup a na Premier League. Navíc věděl, že je v týmu Tomáš Souček a Vláďa Coufal. Určitě věřil tomu, že šancí dostane víc. Bohužel hrál jen v Evropské lize nebo v ligových pohárech. V Premier League moc šancí nedostal," začal povídání o situaci českého záložníka Vladimír Šmicer.

"Ale je to jenom na něm. Konkurence je tam obrovská a musí přesvědčit trenéra, že si šanci zaslouží. Zatím to pro trenéra asi není dost dobré a musí makat dál. Musí věřit, že ta šance přijde," myslí si vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem, který má bohaté zkušenosti s anglickým fotbalem.

A jak jeho situaci vidí Radoslav Kováč, který mezi lety 2009 až 2011 ve West Hamu působil? "Je potřeba být trpělivý, ale samozřejmě je potřeba, aby měl herní vytížení. Pokud nebude nastupovat, tak to bude mít ohromně složité i směrem k reprezentaci. Jeho pozice je opravdu velmi složitá. Čekalo se, že když nebude hrát Souček, tak on bude náhrada. Ale už když nehrál Declan Rice, tak hrál Mark Noble, který v létě končí kariéru," upozorňuje český mistr se Spartou z roku 2005.

Související obsah

​Na to navázal i Vladimír Šmicer: "Jestli bude chtít zůstat, bude se muset do konce hostování víc prosadit. Pokud hrát nebude, tak příliš nevěřím tomu, že si ho West Ham nechá dál. Myslím, že odejde Declan Rice a Alex by pak mohl dostat více šancí. Třeba si ho vychovávají jako náhradu. I když samozřejmě nevíme, jaké s ním mají plány."

"Podle mě by měl Alex jít za trenérem a zeptat se ho, jaké jsou jeho šance. Aby věděl, na čem je. Pokud bude vědět, že s ním nepočítají, měl by to řešit. Je ve věku, kdy by měl hrát. Neříkám, že úplně každý zápas, ale on v lize odehrál jenom minutu a to je hrozně málo," přidává svůj další pohled Kováč, který v Premier League odehrál 53 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky.

"Jak už jsem říkal, strašně důležitá je komunikace s trenérem. Musí spolu mluvit na rovinu a od toho se to bude odvíjet dál. Ať zaklepe na dveře a na rovinu se zeptá. Pokud tam budou signály, že šanci nedostane, měl by změnit dres," doplnil dvojnásobný švýcarský mistr s Basilejí.

Související obsah

​Podle Šmicera Králova současná situace také vůbec neprospívá reprezentaci. Tam by měli být podle jeho slov povoláváni pouze hráči, kteří mají dostatečné herní vytížení. "Krátkodobé absence jsou vzhledem k reprezentaci v pohodě. Když jste na kraji sestavy, jednou nehrajete, tak je to v pořádku. Když ale nehrajete vůbec, tak prostě nemůžete být povoláváni do reprezentace. Nemáte prostě herní praxi a hlavně sebevědomí. To si z tréninku nevezmete. Není to pro Alexe směrem k reprezentaci dobré," uvědomuje si Šmicer, který Krále zná i z jeho působení ve Slavii.

"Už kolikrát se potvrdilo, že je lepší vzít rozehraného hráče z české ligy než někoho, kdo nehraje v zahraničí. Vzpomeňte si, když Plzeň se Slavií hrály výborně v evropských pohárech. A bylo to právě znát i v reprezentaci," doplnil bývalý fotbalista, který v Premier League odkroutil 121 střetnutí.

Související obsah

​I když se v současné době jeví, že krok Alexe Krále přesunout se ze Spartaku Moskva k Hammers nebyl úplně šťastný, tak Kováč by udělal to samé. "Každý hráč, který dostane šanci hrát Premier League, tak to musí vzít. I když se to nepovede, tak se vám to může poštěstit jednou za život. Hrát nejlepší ligu na světě je stejné, jako když hokejista nastupuje v NHL. Myslím, že jeho krok byl správný. Samozřejmě Alex asi čekal, že bude hrát víc, ale pořád šel o stupeň výš," prozradil Kováč, který má zkušenosti i z ruské ligy, kde nastupoval také v klubu Spartak Moskva a z něj se přesunul do Anglie.

"Vůbec nevíme, jak Alex vypadá na tréninku. Nevíme, jestli ho trenér má, nebo nemá rád. Jak si navzájem sedí. Musí prostě zabojovat, nic jiného mu nezbývá. Pokud si ho West Ham nebude chtít nechat, tak nemá příliš na vybranou. Vrátí se do Ruska a bude pokračovat tam. Ale vážně by mě zajímalo, jestli na trénincích ukazuje, že na to má, nebo se mu nedaří," uzavřel povídaní Šmicer.

V FA Cupu si naposledy West Ham poradil s Leedsem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.