MMA

Byl bych jak na vozíku. Vémola konečně řekl, co bude po nevěře s jeho kariérou

Byl bych jak na vozíku. Vémola konečně řekl, co bude po nevěře s jeho kariérou
Zápasník Karlos Vémola Zdroj: profimedia.cz

Kontroverzní MMA zápasník Karlos Vémola neprožívá vůbec snadné období. Rozešel se s přítelkyní Lelou kvůli údajné nevěře a navíc nekončí jeho zdravotní problémy, kdy kvůli zranění ruky nemůže dělat to, co ho v životě nejvíc těší a naplňuje. V podcastu FIGHTCAST.ONE se rozpovídal, jak se bude jeho kariéra vyvíjet dál.

Zdravotní problémy už Vémolu trápí mnoho měsíců. Kvůli nim musel postupně zrušit zápasy s Naruszczkou, Marpem i Pirátem. Přes to všechno se ještě dokázal Vémola dostat, ale podle posledních lékařských zpráv je možné, že už se do klece nikdy nepodívá. A to si 36letý bijec vůbec nedokáže představit. 

"Asi se o tom úplně nechci bavit, protože je to věc, kterou si absolutně nepřipouštím. Bude to znít až moc extrémně. Možná si kdekdo řekne: ‘Panebože, to je debil.‘ Ale představa, že se ráno vzbudím a nemůžu trénovat nebo jít do klece, to je, jako bych se vás zeptal: ‘Dokážete si představit, že ráno budete na vozíku?‘ Pro mě je to úplně to samý," vysvětluje Vémola, co by pro něj konec kariéry znamenal. 

Související obsah

"Třicet let trénuju, třicet let dělám to samý. Kdyby mi někdo ze dne na den řekl, že nesmím, tak si to zatím nedokážu představit. Je to jedna z nejhorších zpráv, co bych mohl v životě dostat. Vůbec nevím, co bych dělal a jakým směrem bych se ubral dál. Takže představit si to nedokážu," říká borec, který se jako historicky první Čech dostal do organizace UFC.

Přitom podobný problém už Vémola dříve řešil. Ještě než se stal MMA bojovníkem, tak v Londýně dělal vyhazovače v baru. Tomu slangově říká, že "dělal na dveřích". Načež si ho všiml jeden z majitelů posilovny a přivedl jej k bojovým sportům. Co by bylo s jeho životem dál, pokud by se tak nestalo? 

"Dodneška bych stál na dveřích. Celkem stoprocentně. Já jsem se s tím těžce loučil, dneska nevím proč. Nakonec jsem musel. A je možný, že tak, jak jsem se nechtěl rozloučit s dveřmi... Pro mě to byla prostě neuvěřitelná etapa života. Bylo to něco, v čem jsem byl dobrý a v čem jsem si v Londýně vybudoval velký jméno," vzpomíná Vémola. 

Související obsah

"A potom jsem toho musel nechat, což jsem si taky nedokázal představit. Stejně to mám asi teď s MMA. Jako jsem si tehdy neplánoval plán B při dveřích. Možná se mi jednou stane něco podobného v zápasení. Nepůjde to, budu toho muset nechat a začnu budovat něco jiného. A jednou si třeba taky řeknu, že to byl ten správný krok. Zatím jsem ho ještě nenašel," uzavírá zkušený zápasník. 

Karlos Vémola minulý týden na instagramu oznámil rozchod se svou přítelkyní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události