Fotbal

Patrik Schick cenu za nejlepší gól nezískal. Zvítězila Lamelova "rabona"

Patrik Schick cenu za nejlepší gól nezískal. Zvítězila Lamelova "rabona"
Patrik Schick v dresu české reprezentace | Zdroj: Profimedia

Lob z poloviny hřiště v podání Patrika Schicka z letošního zápasu mistrovství Evropy proti Skotsku nebyl vyhlášen nejhezčí brankou roku. Puskásovu cenu získal Argentinec Erika Lamela a jeho "rabona" ještě v dresu Tottenhamu proti Arsenalu.

Cenu vyhlašuje Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) a letos se vyhlašovalo virtuálně ze sídla v Curychu. Schick se dostal do finálové trojice společně s již zmíněným Lamelou a Íráncem Mahdím Taremím.

Nejvíce hlasů od kapitánů a trenérů reprezentačních družstev, fanoušků a zástupců médií dostal Lamela. 29letý záložník dal nejkrásnější branku loňského roku v březnu, kdy ještě oblékal dres Tottenhamu.

Související obsah

​V utkání Premier League překřížil nohy a vyslal nádhernou ránu. Nyní již Argentinec obléká dres španělské Sevilly. Útěchou pro Patrika Schicka může být alespoň to, že jeho branka byla vyhlášena jako nejhezčí uplynulého evropského šampionátu. Útočník Leverkusenu se také ucházel o cenu za nejlepší branku v rámci soutěží UEFA, tam ho ovšem předčil Taremí.

Patrik Schick se prosadil i v posledním utkání proti Mönchengladbachu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události