Spezia okradla AC Milán o všechny body. Fiorentina dala šest gólů

Radost fotbalistů Spezie Zdroj: Profimedia

AC Milán se mohl dostat na průběžné první místo Serie A. Stačilo mu na domácím hřišti porazit Spezii. Jenže přišlo obrovské překvapení a hosté díky gólu v poslední minutě zvítězili 2:1. Zastřílela si Fiorentina, která zostudila Janov výsledkem 6:0. V posledním zápase Bologna doma prohrála s Neapolí 0:2.

Milánští se mohli dostat do vedení na konci prvního poločasu, kdy dostali výhodu pokutového kopu. Jenže Hernández branku vůbec netrefil. Přesto v první nastavené minutě udeřili. Na dlouhý nákop si naběhl Rafael Leao a krásným obloučkem překonal Provedela.

Jenže hosté ve druhém hosté výsledek otočili. Verde poslal z leva střílený centr, který do branky usměrnil Kevin Agudelo. Několik velkých šancí pak bylo k vidění v nastaveném čase. Dvě měli domácí, ale ani jednou neuspěli a tak přišel trest.

​Při protiútoku Spezie přihrál Kovalenko napříč pokutovým územím, kde se míč dostal k Emmanuelu Gyasimu, který dokonal zázrak. Spezia tak zvítězila 2:1 a je 13. AC Milán zůstává na druhém místě.

Dařilo se třetí Neapoli, která hrála na hřišti Bologne. Hosté zvítězili 2:0 po dvou brankách Hirvinga Lozana. V posledním zápase totálně deklasovala Fiorentina nemohoucí Janov. Domácí zvítězili 6:0 a o svém vítězství rozhodla už v první půli, po které vedla 3:0.

Pondělní výsledky Serie A:

AC Milán – Spezia 1:2 (1:0)
Branky: 45+1. Leão – 64. K. Agudelo, 90+6. E. Gyasi.

Bologna – Neapol 0:2 (0:1)
Branky: 20. Lozano, 47. Lozano.

Fiorentina – FC Janov 6:0 (3:0)
Branky: 15. Odriozola Arzallus, 34. Bonaventura, 42. Biraghi, 51. Vlahović, 69. Biraghi, 77. Torreira.