Fotbal

Zemřela legenda fotbalového Realu Madrid a rekordman v PMEZ

Zemřela legenda fotbalového Realu Madrid a rekordman v PMEZ
Francisco Gento se třemi trofejemi, které s Realem Madrid vyhrál v roce 1966 | Zdroj: Profimedia

V úterý dopoledne zasáhla fotbalový svět velmi smutná zpráva. V 88 letech zemřela legenda Realu Madrid Francisco Gento. Fotbalista během své kariéry vyhrál šestkrát Pohár mistrů evropských zemí, což nikdo jiný nedokázal. V dresu Bílého baletu nasbíral celkem 24 trofejí.

Gento oblékal dres Realu Madrid v letech 1953–1971. Kromě zmíněných úspěchů v PMEZ, což je předchůdce dnešní Ligy mistrů, se může pyšnit i 12 ligovými tituly a ziskem dvou španělských pohárů. Během 600 zápasů za Real Madrid nastřílel tento levý křídelník 182 gólů. Informaci o jeho úmrtí zveřejnil Real Madrid na svých webových stránkách.

"Real Madrid by rád vyjádřil upřímnou soustrast a poslal veškerou lásku jeho manželce Mari Luzové, synům Franciscovi a Juliovi, vnučkám Aitaně a Candele a všem jeho příbuzným, kamarádům a spoluhráčům," stojí na oficiálních stránkách klubu. 

"Paco zcela reprezentuje veškeré hodnoty Realu Madrid. Vždy byl a nadále bude odkazem pro všechny Madridisty a pro celý svět sportu. Madridisté a všichni fanoušci fotbalu na něj budou vzpomínat jako na jednoho z největších," vyjadřuje nejúspěšnější španělský klub obdiv ke své legendě. 

Související obsah

​Gento svoji bohatou kariéru začal v Racingu Santander a poté přestoupil do Realu Madrid, kde svoji fotbalovou pouť také zakončil. Španělsko reprezentoval ve 43 zápasech a zahrál si také na dvou světových šampionátech v letech 1962 a 1966.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události