Fotbal

Opustí Slavii další klíčový hráč? Lídr Turecka nabízí balík peněz

Opustí Slavii další klíčový hráč? Lídr Turecka nabízí balík peněz
Oscar Dorley v dresu Slavie Zdroj: Profimedia

Přijde Slavia po Janu Kuchtovi o další oporu ze základní sestavy? Podle renomovaného novináře Kla Wesleye Jr. má o Oscara Dorleyho zájem suverénní lídr turecké ligy Trabzonspor, který za obránce nabízí 3,5 milionu eur, což je v přepočtu asi 85 milionů korun.

O zájmu Trabzonsporu, kde v minulosti působil také reprezentační obránce Filip Novák a nyní zde hraje Slovák Marek Hamšík, informoval liberijský novinář na twitteru. "Turecký prvoligový lídr Trabzonspor má údajně zájem o Oscara Dorleyho ze Slavie Praha, nabízí za něj okolo 3,5 milionu eur. Slavia prý umožní Dorleymu připojit se k vítězi Tureckého poháru ze sezony 2019-2020, pokud za něj v zimě bude mít náhradu."

Pokud by k transferu opravdu došlo, přišel by obhájce titulu o druhou oporu ze základní sestavy, jelikož před pár dny stvrdil svůj přestup do Lokomotivu Moskva útočník Jan Kuchta, za kterého Slavia inkasovala 130 milionů korun.

Za liberijského krajního obránce by sice přestupní cena byla nižší, ale i tak by na něm pražský klub velmi slušně vydělal, jelikož ho v roce 2019 koupil z Liberce za 25 milionů korun. Překážkou k odchodu třiadvacetiletého hráče ale může být, že trenér Trpišovský nemá za na levý kraj obran adekvátní náhradu. Jan Bořil je dlouhodobě zraněný a na konci loňského roku musel podstoupit operaci. 

Související obsah

Slavia v této sezoně hraje ve zbrusu nových dresech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události