Dortmund v německém poháru překvapivě padl s lídrem druhé ligy

Zdroj: profimedia.cz

Osmifinále německého poháru DFB Pokal, kde v eliminačním turnaji měří síly týmy z prvních dvou nejvyšších soutěží, přineslo šokující pád Borussie Dortmund s druholigovým celkem St. Pauli 1:2. Favorité inkasovali hned ve čtvrté minutě a místo vyrovnání je srazil vlastní gól na konci prvního poločasu.

Šlágr úterního večera rozhodně nebyl jednostrannou záležitostí, jak pohárové zápasy občas bývají. Hráči favorizovaného Dortmundu usnadnili lídrovi 2. německé ligy vstup do zápasu, neboť jako by zaspali úvodní hvizd. Už ve čtvrté minutě jejich obranu potrestal Etienne Amenyido a poslal domácí do vedení 1:0. Po rychlém gólu byli hosté sice aktivnější, ale znovu se radovali hráči St. Pauli.

Obrana zastavila útok na polovině hřiště a domácí rozjeli rychlý protiútok. Lob za obranu našel rozběhnutého Burgstallera, který zleva poslal kolmici před bránu. Míč nešťastně tečoval dobíhají záložník Dortmundu Witsel a srazil ho do vlastní brány.

Kontaktní gól hostům přinesla až penalta v 58. minutě. Sudí za pomoci VARu odhalil nastřelenou ruku v pokutovém území a Haaland dostal šanci na snížení. Tváří v tvář Smarschovi se nemýlil. Tím však gólové přírůstky skončily a stejně tak cesta Borussie Dortmund v letošním ročníků německého poháru.

Před smolným utkáním Dortmund přejel v Bundeslize Freiburg 5:1. Haaland se trefil hned dvakrát:

​Pořádné drama přineslo utkání mezi Kolínem nad Rýnem a Hamburkem. První gól padl až v úvodu prodloužení, kdy se za hosty trefil Glatzel. Už to vypadalo, že stav 1:0 vydrží, ale ve 121. minutě domácím vrátila naději nařízená penalta a její exekutor Modeste. O vítězi tak rozhodly až penaltový rozstřel, kde o další nervy nebyla nouze.

Jenže spravedlivé rozuzlení napínavého duelu se divákům u televizních obrazovek nedostalo. Rozstřel za stavu 5:4 ukončil všímavý rozhodčí. Florian Kainz sice srovnal přesným padáčkem, při kopu ale špatně došlápl a míče se prvně dotkl stojnou nohou. Rozhodčí tak penaltu neuznal a do další fáze turnaje postupuje druholigový Hamburk.

Osmifinálové zápasy DFB Pokal

Kolín n. Rýnem – Hamburk 1:2 (po penaltách)
branky: 92. R. Glatzel (S. Kittel) - 122. A. Modeste (penalta)

Mnichov 1860 – Karlsruhe 0:1
branky: 69. M. Wanitzek (penalta)

Bochum – Mohuč 3:1
branky: 56. M. Pantovič (penalta), 59. Pantovič (Holtmann), 80. E. Löwen (Stafylidis K.) - 36. K. Onisiwo

St. Pauli – Dortmund 2:1
branky: 4. E. Amenyido (Hartel), 40. A. Witsel (vlastní gól) - 58. E. Haaland (penalta)

Další zápasy německého turnaje DFB Pokal můžete sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.