Hokej

Když se devět hráčů pere, desátý se směje. NHL nabídla bizarní gól

Opravdu netradiční situace se přihodila v nočním utkání NHL mezi Ottawou a Buffalem. Za stavu 1:1 se strhla mela, ale rozhodčí nepřerušili hru. Ta tak pokračovala a Mark Jankowski si dojel pro gól, který bude patřit mezi nejpozoruhodnější v jeho kariéře.

Probíhala poslední desetiminutovka utkání mezi Ottawou a Buffalem v momentě, kdy se do útoku dostával Kyle Okposo. Erik Brännström si na něj ovšem počkal u střídaček a poslal jej na mantinel. 

Odstartovala mela, do které se zapojili téměř všichni hráči na ledě. Po chvilce všichni přestali, a to v momentě, kdy si hokejisté uvědomili, že neslyšeli pískot sudího. Vše přišlo ale v momentě, kdy se Mark Jankowski dostal ke kotouči a pelášil na brankáře Antona Forsberga. 

Související obsah

Hostující útočník byl sice tísněn hráčem za sebou, ale i tak se uvolnil a po kličce vstřelil nakonec rozhodující gól zápasu. Sudí branku hned uznali a střídačka Ottawy jen nevěřícně hleděla na to, co se právě stalo na ledové ploše. 

Podobným stylem reagovala i střídačka Sabres, pouze s jednou změnou, hráči Buffala se totiž mohli radovat. Trenérský tým Ottawy nemohl proti rozhodnutí nic dělat, trenérská výzva se na podobné situace vůbec nevztahuje. Hlavně vinou této branky Senators nakonec prohráli 1:3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události