Fotbal

Opustí Ronaldo Manchester? Pokud nebude Liga mistrů, může v létě odejít

Opustí Ronaldo Manchester? Pokud nebude Liga mistrů, může v létě odejít
Cristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

Hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo by v letním přestupovém období mohl změnit dres. Údajně se spekuluje o jeho přestupu, a to v případě, že by Manchester United nevybojoval umístění mezi nejlepšími čtyřmi celky, a nekvalifikoval by se tak do Ligy mistrů.

Ronaldo se vrátil k Red Devils na začátku letošní sezony a doufal, že společně s trenérem Olem Gunnarem Solskjaerem dovede tým opět k titulu. Ale v současné situaci je to utopie. Norský kouč byl propuštěn a nahradil ho Němec Ralf Rangnick. Manchester je aktuálně až na sedmém místě a na čtvrté místo, na kterém je West Ham, ztrácí pět bodů.

Navíc podle deníku The Sun už Ronaldovi zástupci jednají s Richardem Arnoldem, který za měsíc převezme funkci generálního ředitele United po Edu Woodwardovi. Portugalské hvězdě bude za měsíc 37 a několikrát řekla, že na nejvyšší úrovni může vydržet až do čtyřiceti.

Související obsah

​Navíc Ronaldo pro Sky Sports prozradil, že pro Manchester je nepřijatelné, aby hrál pouze v Evropské lize. "Nechci být tady v klubu, abych bojoval o šesté nebo páté místo. Jsem tady, abych se pokusil vyhrát," řekl.

"Jsem zpět v Manchesteru, protože tento klub miluji. Není to jen kvůli penězům nebo čemukoliv jinému. Věřím, že máme potenciál vyhrávat velké věci. Některé věci se ale musí změnit. Můžeme dosáhnout velkých věcí," pokračoval Ronaldo.

"Ano, máme dlouhou cestu ke zlepšení, ale pro mě je důležitá mentalita. Musíme se na sebe podívat a říct si, že to umíme lépe," doplnil. Ronaldo navíc po každém tréninku zůstává déle a pracuje na své fyzičce.

Související obsah

​Jenže většina jeho spoluhráčů nedělá totéž, a navíc ani mladí hráči United neposlouchají jeho slova. "Pokud vám poradím, i když jste mladší než já, a nezapojíte to do svého každodenního života, bude to těžké. Budu první, kdo vám pomůže, ale když nebudete chtít mou pomoc, dělejte to podle sebe a snažte se pomoct týmu," dodal pětinásobný vítěz Ligy mistrů.

Ronaldo naposledy zmeškal utkání proti Aston Ville kvůli problémům s kyčlí. Nyní není ani jasné, zda nastoupí ke středečnímu večernímu duelu s Brentfordem. "Už se zapojil do tréninku, ale uvidíme, zda bude k dispozici. Ale už na zápas s Aston Villou jsem čekal, že bude v pořádku," řekl trenér Ralf Rangnick.

Už na začátku ledna se spekulovalo o tom, že má Ronaldo spory se současným trenérem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události