Motorsport

Revoluční WRC. Do nového ročníku mistrovství světa vstoupí hybridní vozidla

Revoluční WRC. Do nového ročníku mistrovství světa vstoupí hybridní vozidla
Nový hybridný vůz M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 pro závody WRC Zdroj: profimedia.cz / Joerg Mitter / Limex Images / Red Bull Content Pool

Mistrovství světa v rallye zahajuje svůj jubilejní 50. ročník, který přinese velkou změnu. Poprvé v historii se totiž v závodech představí hybridní vozidla. Šampionát odstartuje v Monte Carlu.

Podle nových pravidel jsou tak všechny tři auta, jež se v seriálu WRC představí, částečně poháněna elektrickým motorem. Patří sem Toyota GR Yaris Rally1, M-Sport Ford Puma Hybrid Rally1 a Hyundai i20 N Rally1.

Tyto vozidla se tak už od čtvrtka představí v Monte Carlu, kde do neděle proběhne úvodní závod mistrovství světa. Celkově je pak připraveno 13 závodů na čtyřech kontinentech.

"Kromě hybridní technologie, která přidává novou dynamickou vrstvu výkonu v kombinaci s bezpečnostními vylepšeními, budou vozy Rally1 používat 100% udržitelné palivo a také pokračují práce na dosažení větší udržitelnosti v organizaci každého kola seriálu. Těším se na vzrušující sezonu," prohlásil prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Ben Sulayem, který sám dříve závodil ve WRC.

Související obsah

Za Toyotu letos opět nastoupí Sébastien Ogier, který slavil v loňské sezoně už osmý titul, a chybí mu tak pouze jeden titul k dorovnání počinu jiného Francouze a jmenovce Sébastiena Loeba, který má na kontě devět trumfů a letos se představí pod automobilkou Ford. Za Huyndai pak uvidíme na trati například Otta Tänaka nebo Thierryho Neuvilleho.

Bude se z titulu na mistrovství světa opět radovat Sébastien Ogier?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události