Štrasburk se vyhoupl na třetí místo Ligue 1. Překvapivě prohrál Montpellier

Radost fotbalistů Štrasburku Zdroj: Profimedia

Tři dohrávky měla ve středu ve svém programu francouzská Ligue 1. Štrasburk se díky výhře 2:0 na hřišti Clermontu posunul na čtvrté místo, Lille si doma poradilo s Lorientem 3:1 a Montpellier na vlastním stadionu prohrál překvapivě 0:1 s Troyes.

Štrasburk se na hřišti Clermontu dostal do vedení až v samotném závěru prvního poločasu. Kévin Gameiro šel téměř od půlky hřiště sám na gólmana domácích a nakonec ho překonal nádherným lobem. Hosté o svém vítězství rozhodli ve druhém poločasu. Thomasson poslal před branku nádhernou přihrávku, kterou usměrnil do sítě Jean-Ricner Bellagarde. Míč byl ovšem tečován a branka tak byla zapsána jako vlastní. Štrasburk tak zvítězil 2:0 a je na čtvrtém místě, Clermont je až 17.

V celku bez problémů zvítězilo Lille nad Lorientem. Zápas rozhodla už první polovina, respektive první půl hodina, po které domácí vedli 3:0. Hosté dokázali snížit až v nastaveném čase. Lille se tak posunulo na osmé místo.

​Překvapení se zrodilo v Montpellieru. Ten nechal všechny body svému soupeři, kterým bylo Troyes. Duel rozhodla jedna jediná branka, když se v 74. minutě opřel za vápnem do míče Xavier Chavalerin. Domácí se tak propadli na deváté místo.