Tenis

Tenista Djokovič uvažuje o žalobě. Jeho hotel byl plný červů a blech, říká matka

Tenista Novak Djokovič, který po rozepři s australskou vládou nemůže nakonec startovat na probíhajícím grandslamu Australian Open, chystá podle britských médií žalobu. Důvodem je špatné zacházení.

34letý srbský tenista by se teď pravděpodobně proháněl po rozpálených australských kurtech, místo toho je ale zpátky v Bělehradě. Neočkovanému Djokovičovi byla totiž v Austrálii zrušena víza a světová jednička tak byla deportována.

Nyní má podle deníku The Sun chystat Novak Djokovič spolu se svými právníky žalobu na australskou vládu, která s ním měla během jeho pobytu špatně zacházet. Požadovat pak mají dohromady 3,2 milionu liber (cca 93 milionů korun), tedy částku, která zahrnuje i odměnu za případný úspěch srbského tenisty na Australian Open. (Letošní vítěz obdrží 2,3 milionu liber, tedy asi 67 milionů korun).

Související obsah

Jenže Novak Djokovič je momentálně po deportaci v Srbsku, a ze zisku jubilejního desátého grandslamu v Austrálii a celkově 21. rekordního triumfu tak sešlo.

Související obsah

​Důvodem sváru je pak jeho pobyt v detenčním hotelu v Melbourne, kde se k němu prý nechovali dobře. "Hotel byl plný blech a červů. Byl držen prakticky jako vězeň," měla pronést jeho matka. Srbský právník Toma Fila pak dodává, že byl Djokovič vystaven ponižujícímu zacházení, a měl by tak australskou vládu žalovat.

Tenista Novak Djokovič už je v Srbsku, kde jej vítaly davy fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události