Tři chyby stály Krčmáře lepší umístění. Ve vytrvalostním závodě skončil čtrnáctý

Biatlonista Michal Krčmář Zdroj: Profimedia.cz

Nejlepším Čechem ve vytrvalostním závodě Světového poháru v biatlonu, který se jel v italské Anterselvě, byl Michal Krčmář. Ten se třemi trestnými minutami skončil na 14. místě. Z vítězství se překvapivě radoval Rus Anton Babikov.

Krčmář byl jediným českým závodníkem, který si v Itálii doběhl pro body. Ale začátek neměl vůbec dobrý. Na první položce jednou minul a na druhé, kde se střílí vestoje, hned dvakrát. To znamenalo tři trestné minuty a bylo jasné, že může zapomenout na nějaké lepší umístění.

Jenže v dalším průběhu se zlepšil a na třetí a čtvrté položce ani jednou nezaváhal. Když doběhl do cíle, svítila u jeho jména jednička. Jenže "Bimbo" startoval jako šestý. Nakonec se před něj dostalo ještě 13 závodníků. Radovat se tedy mohl ze 14. místa. Vylepšil si tak své 21. místo z individuálního startu z Östersundu.

​Další Češi dojeli až ve druhé padesátce. Na 51. místě skončil Milan Žemlička, hned za ním Jakub Štvrtecký, 58. Adam Václavík a 84. Mikuláš Karlík. Z vítězství se nakonec radoval Rus Anton Babikov, jenž na střelnici neudělal ani jednu chybu.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů:

1. Anton Babikov (RUS) 49:46,8 (0)
2. Tarjei Boe (NOR) +9,7 (2)
3. Said Karimulla Chalili (RUS) +48,6 (1)
84. Mikuláš Karlík (CZE) +9:19,8 (8)

Ze Soči se vrátili čeští biatlonisté se šesti medailemi. Kolik jich získají v Pekingu?