Ostatní sporty

Němci deklasovali zbytek startovního pole! Česká štafeta dojela desátá

Česká biatlonová štafeta mužů dojela na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě na desátém místě. Lepší výsledek odstřelil na druhém úseku Ondřej Moravec. Naprosto jednoznačně si počínala štafeta Německa, která zvítězila téměř o minutu a půl.

Závod v českých barvách rozjel Michal Krčmář, který si vedl výborně. Z deseti ran minul pouze jednou, což ihned napravil a Ondřeji Moravcovi předával na vynikajícím třetím místě.

Českému matadorovi, ale závod příliš nevyšel. Tedy spíše první střelba. Po ležce musel na jedno trestné kolo a český výběr byl v problémech. Stojku ale Moravec zvládl na výbornou a předával Milanu Žemličkovi jako desátý.

Ten musel na první střelbě dvakrát dobíjet, stejně tak na stojce. Přesto svůj úkol splnil a česká sestava tak byla desátá i na třetí předávce.

Související obsah

Na posledním úseku se představil navrátilec Adam Václavík, který zajel průměrný čas a na střelnici třikrát minul. Vše ale napravil a dotáhl českou štafetu na konečné desáté pozici.

Závod naprosto suverénním způsobem ovládli Němci. Ze 40 ran minuli pouze pětkrát a před druhým Ruskem dojeli o jednu minutu a 21 sekund. Třetí skončilo Norsko.

Související obsah

Dobře rozjetý závod měli Francouzi, ale obrovsky zklamal na sedmé střelbě Emilien Jacquelin, který z osmi pokusů minul hned sedmkrát a odstřelil šance Francie na pódiové umístění.

Na nedávném mistrovství sveta dojel Ondřej Moravec těsně za desítkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události