Druhým finalistou Carabao Cupu je Liverpool. Arsenal porazil o dva góly

Druhým týmem, který se dostal do finále letošního Anglického ligového poháru je Liverpool. Tomu byl soupeřem londýnský Arsenal. The Reds na Emirates Stadium zvítězili 2:0 a v součtu s prvním duelem, který skončil bez branek tak postupuje Liverpool.

V Londýně se hrál od úvodních minut dobrý fotbal. První šanci měli domácí v šesté minutě. Přímý kop zahrával Lacazette, ale Kelleher vytáhl jeho pokus na břevno. O chvilku později skóroval hostující Matip, jenže tam byl ofsajd a gól tak neplatil.

Ve 20. minutě už se skóre měnilo. Diogo Jota předvedl krásnou individuální akci, při které si pohrál s několika protihráči a nakonec zakončil do levé části branky. Po změně stran měl šanci na srovnání aktivní Lacazette, jenže v dobré pozici přestřelil.

​Mohl tak přijít trest. Gordon byl sám na značce pokutového kopu, ale ani jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Druhý gól tak mohl vstřelit Konaté, jeho pokus ale zastavila tyč. O slovo se tak opět musel přihlásit Diogo Jota, který si naběhl za obranu a následně přehodil Ramsdalea.

Příležitost na zkorigování výsledku měl Martinelli, jeho pokus ale mířil mimo. V závěru navíc dostal druhou žlutou kartu domácí Partey a šel předčasně do sprch. Liverpool tak porazil Arsenal 2:0 a ve finále Carabao Cupu se střetne s Chelsea.