Další sporty

Házenkářky našly v šatně skryté kamery, policie je šmírákovi na stopě

Házenkářky našly v šatně skryté kamery, policie je šmírákovi na stopě
Zdroj: profimedia.cz

Házenkářskou Bundesligou otřásl již druhý skandál skrytých kamer v šatnách v řadě. Tentokrát dvě kamery objevily hráčky týmu TuS Metzingen. Policie i klub má vážné podezření na bývalého zaměstnance týmu.

Házenkářky objevily kamery na začátku týdne. Kdo dvě nahrávací zařízení umístil do dámských šaten, vyšetřuje policie. V případě odsouzení za porušení osobnostních práv hrozí pachateli trest až dvou let odnětí svobody.

Německý deník Spiegel informoval, že klub i policie má podezření na nejmenovanou osobu, která určitým způsobem figurovala u týmu. Osoba je silně podezřelá, byla s ní ukončena spolupráce a podle mluvčí policie u ní byly nalezeny i důkazy.

Související obsah

"Tento nechutný čin od důvěryhodné osoby je šokující a všechny nás zasáhl," komentoval dění manažer Ferenc Rott. Naopak jej potěšila síla hráček, které se i přes nepříjemnou situaci rozhodly odehrát utkání proti SG BBM Bietigheimu, které prohrály 20:32.

"Nenecháme se ničím a nikým srazit dolů. Ženské házenkářky stojí při sobě a s odhodláním se postaví všem, kdo ohrožují náš sport," vzkazují házenkářky Metzingenu. V nejnovějším příspěvku ještě vzkázaly: "Všem bídákům, kterým to připadá vtipné. Natočte se sami a nechte nás na pokoji."

Minulý týden se v házenkářské Bundeslize objevil podobný případ. 55letý údržbář měl nainstalovat tři kamery do sprch hráček týmů SG BBM Bietigheim a Buchholz 08-Rosengarten.

Čeští házenkáři nedávno vypadli na ME. Takhle to komentoval kouč Trtík:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události