Další sporty

Skvělý Krčmář bojoval o stupně vítězů, nakonec dojel sedmý

Skvělý Krčmář bojoval o stupně vítězů, nakonec dojel sedmý
Zdroj: Profimedia

Biatlonista Michal Krčmář dojel v závodě s hromadným startem v Anterselvě na sedmém místě. Až do poslední střelecké položky měl reálnou naději na stupně vítězů, ale bohužel jednou chyboval. Z vítězství se na 15kilometrové trati raduje Němec Benedikt Doll. Se třemi chybami na střelnici ho na stupních vítězů doplnili Norové Johannes Boe a Sturla Holm Laegreid.

Byl to jeden z těch povedenějších závodů v letošní sezoně pro Michala Krčmáře. Především se mu dařilo na střelnici, kdy po třech střeleckých položkách, které vyčistil bez jediné chyby, mu patřilo páté místo se ztrátou deseti vteřin na bronzové umístění. 

Závodníci před ním při poslední střelbě sice chybovali, ale ani český reprezentant se nevyvaroval jedné chyby, a tak opouštěl poslední položku na šestém místě. Na medailovou pozici sice ztrácel nedostižných 19 vteřin, ale měl těsně před sebou Fina Seppalu a Francouze Guigonnata, se kterými si to mohl rozdat o čtvrté místo. 

Související obsah

​Do posledního úseku mu už ale nezbylo dostatek sil, a tak jej v závěru předjel i Nor Bakken. Krčmář tak v závodě s hromadným startem na 15 kilometrů dojel na sedmém místě, když na prvního Benedikta Dolla ztratil 1 minutu a 54 vteřin.

Takto oblečení budou čeští sportovci na olympijských hrách v Pekingu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události