Další sporty

Říkala jsem si, jak jedu blbě. Bylo to rodeo, říká Ledecká po třetím místě

Ester Ledecká se před olympijskými hrami v Pekingu naladila na medailovou notu. Na den přesně se po roce postavila na stupně vítězů, když v Cortině d'Ampezzo dojela na třetím místě. Výsledek v cíli ji dost překvapil, protože jí přišlo, že během závodu dělá spoustu chyb. Na hrbolaté trati byla spokojená hlavně s tím, jak zajela spodní část.

Oproti tréninkům se závod v Cortině jel na zkrácené trati, což Ledeckou trochu zklamalo. "Mrzelo mě to, protože v trénincích jsem měla vždycky dobré mezičasy nahoře a dole jsem spíš zpomalovala, takže mě mrzelo, že mě odstřihli od horní části tratě, kde jsem se cítila lépe," hodnotila upřímně česká lyžařka, která při tréninkových jízdách skončila dvakrát šestá.

V závodě nakonec dojela na parádním třetím místě, když na suverénní Italku Sofii Goggiaovou ztratila 26 setin vteřiny. Přesto nebyla úplně spokojená. "Celou dobu jsem si říkala, jak jedu blbě a že dělám spoustu chyb. Ale dole se mi povedla konečně zajet ta linie, kterou jsme plánovali s Franzem a Tomášem, takže mám radost a doufám, že oni budou mít taky," popisovala česká naděje na olympijskou medaili. "Myslím, že jsem měla lepší strategii a dost energie do závodu," doplnila.

Související obsah

Jízda na zledovatělé trati byla podle jejích slov celkem náročná. "Dneska to bylo trošku rodeo. Bylo to hrbolaté. A jak se střídalo světlo a stín, tak na hrby nebylo moc vidět. Holky to dost rozhazovalo. Viděla jsem i tři jízdy různých holek včetně Sofie, u které taky vypadalo, že řeší jednu krizovou situaci za druhou," všimla si Ledecká.

Před olympiádou se tak 26letá zimní "obojživelnice" dostává do formy. "Cítím se na lyžích líp, ale pořád je na čem pracovat. Sofia jezdí skvěle, zasloužila si vyhrát. Mám spoustu rezerv, na kterých je třeba pracovat," uzavřela Ledecká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události