Další sporty

To je pech! Ženská štafeta si jela pro první místo, po velké chybě je šestá

To je pech! Ženská štafeta si jela pro první místo, po velké chybě je šestá
Markéta Davidová během závodu v Anterselvě | Zdroj: Profimedia

České biatlonistky si po 15. místě z Ruhpoldingu pořádně zlepšily reputaci. Štafeta ve složení Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Markéta Davidová a Lucie Charvátová dojela na šestém místě. V závěru dámy atakovaly první místo, ale pak Lucie Charvátová nečekaně vyjela z trati a poslední střelba také nevyšla podle představ. Závod nakonec vyhrála štafeta Norska.

Jessica Jislová na prvním úseku rozjela závod skvěle, když na prvních dvou střelbách neudělala ani jednu chybu. Tereze Voborníkové předávala na velmi dobré páté pozici. Druhé biatlonistce se podařilo páté místo udržet i po střelecké položce vleže, kde stejně jako Jislová vyčistila všech pět terčů bez nejmenších problémů.

Teprve 21letá česká biatlonistka se propadla pořadím po stojce, protože musela dvakrát dobíjet, a Markétě Davidové tak předala štafetu na sedmém místě. Čerstvé držitelce malého křišťálového glóbu z vytrvalostního závodu se rychle podařilo předjet kanadskou štafetu a na střelbě vleže musela dvakrát dobíjet. I tak ale terč opustila na pátém místě se ztrátou 50 vteřin na ruskou štafetu. 

Související obsah

​Pátá střelba v závodě byla noční můrou pro vedoucí Rusku Kazakevičovou, která musela na tři trestná kola. Davidová sice musela dvakrát dobíjet, ale i tak jí patřilo vynikající druhé místo se ztrátou pouhých deseti vteřin na vedoucí Italku Comolaovou, což se jí podařilo rychle smazat a dostala se na vedoucí pozici. Zezadu se na ni ale dotáhla Norka Lienová, a tak Lucie Charvátová vyrazila na trať na druhém místě se ztrátou tří desetin a náskokem 14 vteřin na medailovou pozici. 

Charvátové se od začátku dařilo v běhu držet krok s Tandrevoldovou, a tak dorazily na položku vleže společně. Česká závodnice odstřílela bez chyby a navíc o něco rychleji než její norská soupeřka, která měla ztrátu jednu vteřinu. Francouzská, italská a ruská štafeta zaostávaly o půl minuty, a tak měly Češky před poslední střelbou velmi dobře rozjeto k zisku medaile. 

Pak ale přišla nečekaná kolize, když při jednom ze sjezdů vyjela Charvátová z trati, čímž ztratila asi půl minuty na ostatní štafety. K poslední střelbě přijela na druhém místě, ale nedařilo se jí tam podle představ. "Do p*či," ulevila si, když musela několikrát dobíjet a střelbu nakonec opustila na šestém místě, což bylo i umístění v cíli se ztrátou 59 vteřin na první Norky. Bronzová medaile nakonec unikla o 27 vteřin a radují se z ní Francouzky. Na druhém místě dojela Itálie. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události