Fotbal

Hvězdného Hamšíka v Turecku milují. Postavíme ti sochu, vzkazují

Hvězdného Hamšíka v Turecku milují. Postavíme ti sochu, vzkazují
Slovenský fotbalista Marek Hamšík v dresu Trabzonsporu. Zdroj: Profimedia.cz

Přišel, viděl a je za hvězdu. Slovenský fotbalista Marek Hamšík se po letech strávených v Itálii a anabázích ve Švédsku a Číně usadil v tureckém Trabzonu. A v dresu jeho celku si vede skvěle. Trabzonspor je na čele Superligy a 34letý záložník na tom má podle fanoušků velkou zásluhu. Ti mu dokonce chtějí postavit sochu.

Na začátku to mohlo vypadat jako ústup ze slávy. Fotbalista Marek Hamšík byl hvězdou Neapole, odkud se po dlouhých letech v roce 2019 pakoval. Poté si sice zahrál v Číně a krátce působil i ve Švédsku, díru do světa už ale neudělal, a tak se vrátil blíž k domovu. Letos podepsal smlouvu s tureckým Trabzonsporem.

​A znovu dokazuje, jak vynikajícím záložníkem je. Jeho celek momentálně vede Superligu a brousí si zuby na titul. Na druhý Konyaspor si hýčká devítibodový náskok. Hamšík prozatím zaznamenal dvě branky a na několik dalších přihrál. Díky předváděné hře ho fanoušci milují a dávají mu to hlasitě najevo.

Související obsah

​Před zápasem s Galatasaray Istanbul dokonce u hotelu, kde se Trabzonspor ubytoval, vyvěsili transparent, v němž slovenskému středopolaři slibují, že mu postaví sochu. "Postavíme ti sochu," stálo v nápisu, který příznivci vyrobili. Dali si dokonce práci a vzkaz napsali ve slovenštině. Sám Hamšík to nenechal být a se skandujícími fanoušky se přišel pozdravit a poděkovat za podporu.

Neapol, kde Hamšík roky hrál, ve šlágru italské Serie A nedávno remizovala s Juventusem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události