Tenis

Je to od vás zbabělé. Navrátilová se opřela do Austrálie kvůli Pcheng Šuaj

Je to od vás zbabělé. Navrátilová se opřela do Austrálie kvůli Pcheng Šuaj
Martina Navrátilová Zdroj: Profimedia.cz

Bývalá česká tenistka Martina Navrátilová se pořádně obula do organizátorů letošního Australian Open. Ti zakročili proti lidem, kteří nosili trika na podporu čínské tenistky Pcheng Šuaj, jejíž bezpečí je stále nevyřešenou otázkou.

Tenistka Pcheng Šuaj zmizela v listopadu poté, co nařkla člena vlády ze sexuálního zneužívání. Následně zkušená hráčka zmizela a nikdo nevěděl, co s ní je. V prosinci svá slova odvolala a vláda pronesla, že je v bezpečí. Široká veřejnost ale tomu stále nedokáže uvěřit. 

Steve Simon z organizace WTA dokonce pronesl, že se na území Číny v roce 2022 nebude konat žádný ženský turnaj. Pochybnosti o bezpečnosti a svobodě nadále trvají a připomněli to lidé na Australian Open. Fanoušci nosili trika s nápisy "Kde je Pcheng Šuaj" či "Hledá se" s fotkou čínské tenistky. 

Australský svaz na tyto lidi dokonce přivolal policii, která je donutila trika vyměnit či opustit stadion. Tennis Australia si údajně nepřeje žádné politické a náboženské názory během jejich sportovní akce. To lehce pobouřilo českou tenisovou legendu Martinu Navrátilovou. 

Související obsah

"Připadá mi to opravdu zbabělé," pronesla Navrátilová na americké stanici Tennis Channel. "Myslím si, že se mýlí. Nejde o politický akt, ​ale o porušování lidských práv," obořila se pětašedesátiletá rodačka z Prahy. 

"Australský tenisový svaz v této otázce opravdu kapituluje. Nechává Číňany diktovat, co mají dělat na svém vlastním grandslamu, a to mi to připadá opravdu špatné," dodala Navrátilová. Osmnáctinásobná grandslamová vítězka ovšem nebyla sama. 

Na twitteru se vyjádřil například i francouzský tenista Nicolas Mahut. "Co se děje? To je opravdu nedostatek kuráže," bědoval u videa, kde organizátoři požadovali po dívce výměnu trika. Narážel také na čínské sponzory. 

Na Australian Open chybí Novak Djokovič. Ten nyní uvažuje dokonce o žalobě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události