Další sporty

Třetí poločas: Český tenis z pohledu šéfa Kaderky, k OH se vyjádřil předseda Kejval

Ani další pondělí jsme vás v programu na TN LIVE neochudili o pořad Třetí poločas. Tentokrát bylo tématem tenisové Australian Open, ke kterému se vyjádřil šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. Spolu s předsedou Českého olympijského výboru jsme pak řešili blížící se olympijské hry v Pekingu.

Český tenis zanechává na letošním australském grandslamu velkou stopu. Ve čtvrtfinále dvouhry a čtyřhry je totiž Barbora Krejčíková, která tak může stejně jako na French Open 2021 získat double.

"Bára Krejčíková je do hry mimořádně bojovná a zakousnutá a vždy záleží na její psychice. Momentálně to ale vypadá, že si hodně věří a její psychika je na vítězné vlně. Takže může klidně vyhrát," okomentoval výkony české tenistky prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

58letý funkcionář se pak také pozastavil nad mužským tenisem, kde dochází ke generační obměně a není tedy tak úspěšný jako český ženský tenis. "Pokud máte jako rodič sportovně talentovanou holku, tak ji majoritně dáváte na tenis. Zatímco u kluků je to naopak. Všichni chtějí mít nejdříve nového Jaromíra Jágra, protože jsme hokejová země. Potom Pavla Nedvěda ve fotbale a až potom Tomáše Berdycha. Ty nejlepší hráče tak sbíráme až ve třetí řadě," vysvětluje Ivo Kaderka.

Na celý rozhovor s Ivo Kaderkou se podívejte zde:

​Kromě tenisu jsme se věnovali také olympijským hrám v Pekingu, které startují už 4. února. Olympiáda bude kvůli koronavirovým restrikcím probíhat ve velmi logisticky náročném režimu, detaily vysvětlil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Související obsah

"Bude to extrémní. Poprvé v historii vlastně jedeme na olympiádu, kdy jsme tam nikdy předtím nebyli, nebo alespoň v těchto místech. Většina sportovců tak neviděla svoje sportoviště. Do Číny také posíláme spoustu spotřebního materiálu a výbavy. Málokdo si pak uvědomí, že do Pekingu a dalších čínských měst aktuálně nelétají žádná běžná letadla. Musíme se tam tak přesouvat pomocí charterů nebo jinými speciálními letadly. Je to tedy hodně náročné, na druhou stranu, všichni to mají stejné," popisuje Kejval.

Celý rozhovor s Jiřím Kejvalem ke zhlédnutí zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.