Hokej

Nashville povolal brankáře Vomáčku. Zažije svůj debut v NHL?

Nashville povolal brankáře Vomáčku. Zažije svůj debut v NHL?
Zdroj: Profimedia

Na jaře podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt s Nashvillem, teď by si mohl dvaadvacetiletý brankář Tomáš Vomáčka zahrát poprvé v životě v NHL. Predators ho povolali z Floridy, kde hraje ECHL za místní Everblades, v rámci tzv. taxi squad. Vedle něj klub přivedl ještě útočníka Matta Luffa, jenž nastupuje v AHL za Milwaukee.

Po letech strávených v Americe se v březnu loňského roku dočkal a podepsal smlouvu s týmem NHL. Tomáše Vomáčku si už dávno vyhlédl Nashville a nabídl mu dvouletý nováčkovský kontrakt. Do A-týmu se dvaadvacetiletý brankář neprobojoval, a tak strávil prozatímní část sezony v East Coast Hockey League, kde hájí barvy Floridy Everblades. 

Predators ho však teď povolali do prvního týmu. A to v rámci tzv. taxi squad. Vedle něj se trenérům hlásil ještě útočník Matt Luff z Milwaukee. "Cestující náhradníky" kluby NHL využívají kvůli epidemii covidu-19, Vomáčka tak má šanci trénovat s těmi nejlepšími a třeba možná zažít i svou premiéru v nejlepší hokejové soutěži světa. 

Související obsah

​Prozatím vyzkoušel v zámoří řadu soutěží. Hrál univerzitní NCAA za University of Connecticut, USLH za Lincoln Stars nebo naposledy ECHL, v níž působí doteď. Rodáka z Trutnova vychoval extraligový Hradec Králové, kde strávil tři sezony. Byl i mládežnickým reprezentantem.

Do prvního týmu Winnipegu byl nedávno povolán Kristian Reichel, který ve svém druhém zápase vstřelil gól:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události