Další sporty

Pech těsně před olympiádou. Biatlonista Václavík byl testován pozitivně

Pech těsně před olympiádou. Biatlonista Václavík byl testován pozitivně
Zdroj: Profimedia.cz

Velká komplikace nastala pro biatlonistu Adama Václavíka, který byl při jednom z posledních testů před odletem do dějiště olympijských her pozitivně testován. Nestihne tak čtvrteční odlet českých olympijských nadějí.

I přes dodržení striktních bezpečnostních pravidel se v českém biatlonovém týmu objevil pozitivní test na covid-19. Smolařem je Adam Václavík, který se vrátil ze Světového poháru, jenž se konal v Anterselvě.

"V sobotu podstoupili všichni v Anterselvě test na covid-19 a všichni byli negativní. V neděli po závodech odcestoval mužský tým za dodržení bezpečnostních pravidel domů. Každý měl v autě nasazený respirátor. Po příjezdu do Jablonce nad Nisou se biatlonisté ubytovali v jednolůžkových pokojích OLYMP Centra sportu Ministerstva vnitra, kde čekali až do pondělních testů. Přes veškerá opatření měl Adam Václavík bohužel pozitivní test," pronesl sportovní ředitel Českého biatlonu Ondřej Rybář. 

Související obsah

​"Nemá absolutně žádné příznaky. Dnes byl na dalším testu, pro odlet do Číny jich bude potřebovat pět negativních. Teď tedy stoprocentně víme, že 27. ledna s týmem neodletí. Budeme ho denně testovat a sledovat další vývoj. Zbytek českého týmu pokračuje v plánované sérii testování a věřím, že ve čtvrtek odletí do dějiště zimních olympijských her 2022," dodal Rybář. 

Do Pekingu odlétají 27. ledna nejen biatlonisté, ale také například bobisté či další čeští reprezentanti. Adam Václavík se v případě dalších negativních testů připojí později. 

Medailovou nadějí je Markéta Davidová, která má za sebou již velké úspěchy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.