Další sporty

BBO Black Riders jsou bowlingovými mistry ČR, obhájci titulu skončili čtvrtí

Ve východočeských Pardubicích proběhl o uplynulém víkendu finálový šampionát o mistra České republiky v bowlingu družstev. Do turnaje Amatérské bowlingové ligy se kvalifikovalo šestatřicet týmů, které nejprve bojovaly v devíti skupinách. Triumf nakonec urval celek BBO Black Riders. Titul tak putuje do Prahy a středních Čech. Soutěž jednotlivců opanovala Petra Otec Hanzlovská, mezi muži kraloval Radek Schindler.

Bowlingoví nadšenci se po dlouhých šestnácti měsících sešli ve městě perníku, aby se utkali o tituly mistrů republiky jednotlivců i družstev v Amatérské bowlingové lize.

Vrchol podzimní části dvaadvacátého ročníku ABL absolvovalo šestatřicet družstev, která se na turnaj řádně kvalifikovala. Ta se nejprve utkala v devíti skupinách. Už od začátku se dařilo týmu Killer Shot, jenž obhajoval titul. Na něj však hned od startu šampionátu dotíraly celky Sloane Team a BBO Black Riders. Všechny tři následně postoupily do TOP devítky, kterou čekalo další kolo bitev.

Související obsah

​Z nich se do superfinále probojovaly týmy Bowlingzone, Poker stars, Killer Shot a BBO Black Riders. A právě Riders překazili partě Killer Shot obhajobu a se ziskem 1 179 celý šampionát vyhráli. Hráči Bowlingzone naházeli 1 157 bodů a skončili druzí. Bronz brali Poker Stars. Na Killer Shot zbyla nepopulární bramborová pozice.

Mezi jednotlivci se do turnaje dostalo 74 mužů a 24 žen. Z prvenství mezi ženami se nakonec radovala Petra Otec Hanzlovská, která vyhrála po 11 letech svůj druhý titul. Stříbro vybojovala Irena Straková, třetí místo oslavila Ivana Fojtíková.

Kategorii mužů ovládl se ziskem 268 bodů Radek Schindler a mohl se těšit ze své první medaile na republikovém šampionátu. Druhou příčku obsadil Adam Vondráček. Adolf Klapáček naházel 203 bodů a skončil třetí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události