Ennis srazil Buffalo hattrickem, Vejmelka dostal od Tučňáků šest gólů

Doposud měl na svém kontě pouze jeden gól, ale útočník Ottawy Tyler Ennis své statistiky v noci z úterý na středu rovnou zčtyřnásobil. Pomohl totiž hattrickem k jednoznačné výhře 5:0 nad Buffalem. Dařilo se i McDavidovi, který v poslední minutě prodloužení rozhodl o vítězství nad Vancouverem. Češi vyšli bodově naprázdno a nedařilo se ani Karlu Vejmelkovi, který dostal šest gólů.

Pět gólů v jednom zápase vstřelila Ottawa naposledy 5. prosince proti Coloradu. Od té doby se jejím hráčům střelecky příliš nedařilo. To se ale podařilo změnit, hlavně zásluhou útočníka Tylera Ennise, kterému patří místo až ve čtvrté formaci.

Dařilo se i jiným hvězdám. V utkání mezi Vancouverem a Edmontonem se prosadily obě tradiční opory hostů, když Draisaitl deset minut před koncem srovnal na 2:2 a Connor McDavid pak zařídil druhý bod v poslední minutě prodloužení a samostatné nájezdy nepřipustil.

​Příliš se ale nedařilo českým hokejistům, kteří marně čekali na nějaký příspěvek do kanadského bodování. Nejšťastnější večer neměl ani Karel Vejmelka, který si sice připsal 30 úspěšných zákroků, ale šesti gólům od Pittsburghu nezabránil.

Noční výsledky NHL:

Ottawa Senators –⁠ Buffalo Sabres 5:0

Branky a nahrávky: 16. Ennis (Gaudette, J. Brown), 18. Batherson, 19. Ennis (Tierney, Gaudette), 32. Formenton (Stützle, B. Tkachuk), 60. Ennis (B. Tkachuk, J. Brown)

Pittsburgh Penguins –⁠ Arizona Coyotes 6:3

Branky a nahrávky: 32. Rust (Crosby, Malkin), 39. Letang (Crosby, Rust), 45. B. McGinn (Rodrigues, Malkin), 48. Crosby (Rust, Dumoulin), 52. Letang (Rodrigues, J. Carter), 54. Boyle (Aston-Reese) – 29. N. Schmaltz (Keller, T. Boyd), 37. Keller (Gostisbehere, N. Schmaltz), 43. N. Schmaltz

Carolina Hurricanes –⁠ Vegas Golden Knights 4:3 po prod.

Branky a nahrávky: 25. Niederreiter (J. Staal, Fast), 26. Trocheck (A. Svečnikov, Stepan), 49. Aho (A. DeAngelo, T. Teräväinen), 64. Aho (A. Svečnikov) – 39. Patrick (Kolesar), 54. B. Howden (Theodore, Patrick), 58. Hague (W. Carrier, Janmark)

New Jersey Devils –⁠ Dallas Stars 1:5

Branky a nahrávky: 33. Bratt (J. Hughes, Severson) – 1. Pavelski (J. Robertson), 10. Peterson (A. Radulov, Kiviranta), 17. Pavelski (M. Heiskanen, Hintz), 21. Hintz (Pavelski), 58. Hakanpää (Pavelski)

New York Islanders –⁠ Philadeplhia Flyers 4:3

Branky a nahrávky: 14. Dobson (Chára, Pageau), 19. A. Lee (Barzal, Bailey), 26. Barzal (Parise, Nelson), 52. Parise (Beauvillier, Nelson) – 1. Giroux (Lindblom, Sanheim), 13. Braun (Atkinson, J. van Riemsdyk), 42. Mayhew (Laughton, Sanheim)

Winnipeg Jets –⁠ Florida Panthers 3:5

Branky a nahrávky: 9. P. Stastny (Dillon, Lowry), 13. Connor (Perfetti, Samberg), 24. Dubois (Perfetti, N. Schmidt) – 3. Marchment (A. Lundell), 13. Marchment (S. Reinhart, Lucas Carlsson), 18. A. Lundell (Marchment, S. Reinhart), 30. Verhaeghe (Ekblad, Mamin), 53. S. Bennett (Duclair, Ekblad)

Vancouver Canucks –⁠ Edmonton Oilers 2:3 po prod.

Branky a nahrávky: 35. Elias Pettersson, 38. Motte (J. T. Miller) – 47. R. McLeod (K. Russell, Koekkoek), 51. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 65. McDavid (Nurse)

Seattle Kraken –⁠ Nashville Predators 2:4

Branky a nahrávky: 9. McCann (Giordano, Marcus Johansson), 33. A. Larsson (Gourde, Marcus Johansson) – 20. Kunin (Benning, Josi), 36. F. Forsberg, 37. Ekholm (Jeannot, Sissons), 56. Duchene (Mikael Granlund)