Gólová paráda v NHL. Útočník Tučňáků vykoupal Vejmelku úchvatným způsobem

V noci z úterý na středu byl v NHL k vidění další překrásný gól. Přímým, ač tím nešťastným, účastníkem mu byl i český brankář Karel Vejmelka, kterého lišáckým způsobem překonal útočník Pittsburghu Brian Boyle. Naznačil pohyb doprava a pak si protáhl puk mezi nohama a český brankář musel pošesté v zápase lovit puk ze své sítě.

Na třetí třetinu utkání proti Pittsburghu nebude Karel Vejmelka vzpomínat nejradši. Jeho Arizona totiž ještě na začátku 45. minuty vedla 3:2, ale pak přišla gólová smršť, kdy český brankář inkasoval v závěru utkání čtyři góly, a Pittsburgh tak vyhrál na svém ledě 6:3.

Poslední gól ale stál za to. Tučňáci vybojovali puk v útočném pásmu a Aston-Reese našel před brankou Briana Boylea, který předvedl naprosto exhibiční zakončení. Naznačil pohyb doprava, kam se přesunul i Vejmelka, čímž nechal odkrytou druhou polovinu branky. Na to zkušený 37letý útočník pohotově zareagoval, prohodil si puk mezi nohama a dloubnul jej do branky.

​Byl to jeho teprve pátý gól v sezoně, ale stál za to a určitě bude patřit mezi nejkrásnější branky v celé sezoně. I díky němu Pittsburgh prodloužil sérii výher na šest zápasů, naopak Arizona potřetí za sebou padla.