Další sporty

Chiefs vyřadili Bills, fanoušci na oplátku poslali miliony do tamní nemocnice

Chiefs vyřadili Bills, fanoušci na oplátku poslali miliony do tamní nemocnice
QB Kansas City Chiefs Patrick Mahomes se zdraví s fanoušky Zdroj: profimedia.cz

Až neuvěřitelně štědrou dohru přineslo utkání amerického fotbalu mezi Kansasem City Chiefs a Buffalo Bills. Fanoušci Chiefs darovali téměř čtyři miliony korun nemocnici v Buffalu poté, co jejich tým vyřadil rivala z play-off.

Nedělní utkání přineslo jednu z nejnapínavějších her v historii NFL play-offs. V posledních dvou minutách se skóre a týmy ve vedení měnily hned třikrát. Na časomíře zbývalo 13 sekund a Buffalo mělo vítězství na dosah. Jenže Kansas odpověděl dlouhým passem a přiblížil se endzóně na vzdálenost 49 yardů. Kopáč Harrison Butker pak tři vteřiny před koncem proměnil dlouhý field goal a poslal zápas do prodloužení. Po třech minutách nastaveného času chytil míč v brankovišti Travis Kelce a po výhře 42:36 postoupil Kansas do semifinále play-off. Sestřih fenomenálního utkání Buffalo Bills – Kansas City Chiefs zde.

A napínavý zápas má krásnou dohru. Fanoušci Kansasu začali posílat dary v symbolické výši 13 dolarů, v přepočtu 284 korun, dětské nemocnici Oishei Children´s Hospital v poraženém Buffalu. Celkem se od 9 800 dárců vybralo 178 tisíc dolarů, tedy 3,8 milionu korun. 

Související obsah

Dary posílali fondu založeného už v roce 2020 na památku zesnulé babičky quarterbacka Joshe Allena (Bills), který v neděli na hřišti změřil síly se superstar Patrickem Mahomesem (Chiefs). Když fond vznikl, fanoušci příspěvky v hodnotě Allenova hracího čísla 17 dolarů, kolem 370 korun, nashromáždili více něž 21 milionů korun.

Kansas si svého QB Patricka Mahomese královský považuje, platí mu balík:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události