Fotbal

Nachýlil se konec Stanciua ve Slavii? Jeho destinací má být chvost čínské ligy

Nachýlil se konec Stanciua ve Slavii? Jeho destinací má být chvost čínské ligy
Zdroj: Profimedia

Rumunský fotbalista Nicolae Stanciu by měl podle informací idnes.cz do konce tohoto týdne přestoupit do čínského Wu-chanu. Jeho agentka Marie Prodanová tak nejspíše splní své slovo, když tvrdila, že její klient v lednu z týmu českého mistra odejde.

Podle Prodanové se mělo jednat o překvapivou destinaci mimo Evropu. A opravdu. Podle informací idnes.cz by měl Stanciu odejít do čínského Wu-chanu, tedy do města, kde se začal šířit koronavirus. V týmu by se navíc rumunský fotbalista potkal jen s jedním Evropanem, francouzským útočníkem Yoannem Arquinem. Zbytek týmu pak tvoří dva Brazilci a čínští fotbalisté. 

Mělo by se jednat o nabídku, která se jednoduše nedá odmítnout. Ačkoliv Stanciu prožil ve Slavii úspěšných dva a půl roku, během kterých získal dva ligové tituly, zahrál si Ligu mistrů a postoupil do čtvrtfinále Evropské ligy, posune nejspíš svoji kariéru jiným směrem. 

Související obsah

​Celý transfer by se měl uskutečnit do konce ledna. Hráč ještě musí projít zdravotní prohlídkou, ale pokud vše klapne, tak obchod bude finančně výhodný pro hráče i pro Slavii. 

Pro Wu-chan by to měla být exkluzivní posila. Vždyť ve 22 zápasech čínské ligy vyhrál pouze tři a z osmi týmů skončil v tabulce na šestém místě, tedy jednu pozici a jeden bod nad sestupem o soutěž níže. 

Související obsah

​Během letního přestupového období se mluvilo o nabídce tureckého Galatasaraye, který nabízel přestupní částku ve výši přesahující sto milionů korun. Na to ale vedení Slavie nekývlo a hráče si v klubu nechalo. Nyní ale asi cítí, že je potřeba hráče zpeněžit, jelikož mu v létě příštího roku končí smlouva, přestupní částka by byla čím dál tím nižší. 

Stanciu během kariéry ve Slavii odehrál 113 zápasů, ve kterých vstřelil 26 gólů a na dalších 27 přihrál. Další už s největší pravděpodobností asi nepřidá. 

Slavia v letošní sezoně hraje v nových dresech. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události