Další sporty

Stolní tenis představil moderní logo, výzvu s olympionikem přijal Jakub Kohák

Český svaz stolního tenisu vstupuje do nové éry. Po olympijské sezoně přistoupil k modernizaci své vizuální identity, do které patří i povedené logo. Cílem je přilákat nové, především mladé, sportovce a na následující dvoje olympijské hry poslat maximum českých zástupců. Slavnostního křtu nového loga se zúčastnil i herec a režisér Jakub Kohák, který přijal výzvu a zahrál si proti olympionikovi Lubomíru Jančaříkovi.

Český stolní tenis po olympijské sezoně oznamuje vstup do nové éry. Vkročil do ní představením nového loga a oznámil také své cíle. Do roku 2024 chce rozšířit hráčskou základnu o 20 procent, na olympiádu téhož roku chce vyslat kompletní tříčlenné družstvo mužů, a do Los Angeles vyslat dokonce dva tříčlenné týmy.

Ke zvýšení atraktivity, a tudíž přitáhnutí nových členů, by měla pomoci nová vizuální identita v čele s moderním logem. "Moc se mi líbí ta originalita toho loga. Je to něco svěžího, moderního a nevím o žádné jiné zemi, která by něco podobného měla," pochválil nové logo olympionik z Tokia Lubomír Jančařík.

34letý stolní tenista nyní kvůli poraněnému kotníku nehraje, ale brzy by se měl vrátit, a to ještě na hodně dlouho. Sám totiž věří, že by mohl být jedním z těch, kdo pojedou na olympiádu v roce 2028: "Já mám za cíl ještě dvě olympiády, byl bych za to moc vděčný. Tyhle první dvě vím na sto procent, že jsem nevybojoval pouze svou zásluhou, ale bylo mi shůry pomoženo a vždy jsem se dostal až v ten poslední okamžik a doufám, že to tak bude i nadále."

Nové logo Českého stolního tenisu a všechna jeho symbolika Zdroj: Český stolní tenis

​Křtu nového loga se zúčastnil i herec a režisér Jakub Kohák, který přijal výzvu a zkusil si zahrát právě s Jančaříkem. Sázka byla o to, že herec proti olympionikovi neuhraje v jednom setu ani bod. Reprezentant měl roli ztíženou, že musel stát na místě bez jediného kroku. Toho herec využil a po několika prohraných výměnách cenný bod ukořistil a vyhrál pálku.

"Bylo to pěkné, bylo vidět, že se drží zpátky, že hraje na takových pět procent, a díky tomu se mi podařilo uhrát jeden nádherný zlatý bod," chápal Kohák, že soupeř ho šetřil. "Byl to zážitek, byla to sranda. Já jsem měl podmínku, že se nesmím pohnout, což mi pomohlo, abych se náhodou nějak nezranil. Já mám tyhle zábavy a exhibice rád," zhodnotil Jančařík svůj netradiční zápas.

Související obsah

"Zkoušel jsem to poprvé, ale i když ten stůl je fakt malinký, tak to nejde. A to mám skoro dva metry," okomentoval 193 centimetrů vysoký sportovec s úsměvem pravidlo o zákazu kroku při hře. Ačkoliv z nadcházející zimní olympiády žádného ze sportovců nezná osobně, moc se na ni těší a nejvíc bude sledovat hokejový nároďák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události